Ogłoszenia duszpasterskie 2019-03-03

VIII Niedziela Zwykła, 03.03.2019 r.

  1. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod zawołaniem „Młodzi trzeźwi wolni”. To szczególny czas na ważną modlitwę o opanowanie dla uzależnionych i o abstynencję w intencji trzeźwości szczególnie młodego pokolenia Polaków.

  2. W poniedziałek na godz. 16:30 zapraszamy na wieczór patriotyczny w hołdzie „Żołnierzom Wyklętym”. Msza św. wieczorna w poniedziałek będzie w intencji Akcji Katolickiej, a potem na spotkanie we wspólnocie zapraszamy wszystkich członków i sympatyków Akcji Katolickiej.

  3. Jest dobra wiadomość: w środę Popielec – rozpoczynamy Wielki Post. W Wielkim Poście myślimy o naszych grzechach i słabościach, ale pamiętamy też o Bożym Miłosierdziu. Czas świętego przygotowania do przeżyć Tajemnicy Zmartwychwstania Chrystusa. Od środy podejmujemy osobistą ascezę, przez umartwienie, modlitwę, post i jałmużnę. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły – jeden posiłek do syta, dwa pozostałe ograniczone. Wszystkie posiłki bez pokarmów mięsnych. W Popielec na znak rozpoczęcia postu na wszystkich Mszach św. posypanie głów popiołem. Msze św. będą o godz. 8:00, 12:00, 16:00 dla dzieci szkolnych i o godz.18:00. 

  4. W Wielkim Poście nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawiane będzie w każdy piątek – dla dzieci o godz. 16:30, a dla starszych o godz. 17:30. Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 18:30 z kazaniem pasyjnym. Serdecznie i gorąco zapraszamy wiernych na głębokie i refleksyjne nabożeństwa pokutne. 

  5. W   piątek Dzień Kobiet pamiętamy w tym Dniu w modlitwie za wszystkie Panie, którym tak wiele piękna i dobra zawdzięczamy. Ładny kwiatek wręczony kobiecie to wyraz naszego uznania i honoru dla naszych Pań.

  6. Dzieci z naszej Szkoły Podstawowej organizują zbiórkę: odzieży, pościeli i środków czystości dla Domu Pomocy Społecznej w Turowie. Zachęcamy wiernych do wsparcia tej szlachetnej inicjatywy. Rzeczy można składać przy wejściu do szkoły na portierni do wtorku. 

  7. Polecamy wierny dobrą prasę katolicką. „Niedziela”, Moje Pismo Tęcza”, „Rycerz i Rycerzyk Niepokalanej”.

  8. Rodziny, z naszej parafii, które ofiarą, modlitwą i życzliwością wspierają naszą wspólnotę parafialną polecamy łaskawości i dobroci Bożej. Bóg wielki zapłać.