Ogłoszenia duszpasterskie 2019-03-17

II Niedziela Wielkiego Postu, 17.03.2019 r.

  1. W Wielkim Poście, Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 18:30.Droga Krzyżowa w każdy piątek dla dzieci i rodziców o godz. 16:30, a dla starszych i młodzieży o godz. 17:30. Serdecznie zapraszamy wiernych do licznego udziału w wielkopostnych nabożeństwach.

  2. We wtorek przypada Uroczystość Józefa Oblubieńca Najśw. Maryi Panny. Patrona Kościoła Powszechnego.

  3. Dzieci z naszej Szkoły Podstawowej organizują zbiórkę: odzieży, pościeli i środków czystości dla Domu Pomocy Społecznej w Turowie. Zachęcamy wiernych do wsparcia tej szlachetnej inicjatywy. Rzeczy można składać przy wejściu do szkoły na portierni do końca marca.

  4. Polecamy wiernym prasę katolicka a szczególnie „Niedzielę”. Interesujące, bardzo ciekawe artykuły poświęcone misjonarzom i misjonarkom.

  5. Obecnie na krańcach świata na misjach posługuje 2015 misjonarzy i misjonarek z Polski. II Niedziela Wielkiego Postu jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami z Polski.  Dla misjonarzy  w przyszłą niedzielę przed kościołem będą zbierane datki do puszek. Prosimy o dar z serca.

  6. Skarbonki Wielkopostne, do których w czasie postu składamy drobne ofiary jako jałmużnę dla ubogich starszych, można zabrać z koszyczka wyłożonego obok gazet.

  7. Wspólnymi siłami dbamy o piękno kościoła i otoczenia. Dzisiaj III niedziela miesiąca wszystkie ofiary przeznaczamy na naszą świątynię. Wszystkim rodzinom, które wspierają te dzieła i są życzliwe z głębi serca wyrażamy podziękowanie. Bóg zapłać.