Ogłoszenia duszpasterskie 2019-07-28

XVII Niedziela Zwykła, 28.07.2019 r.

  1. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu nie ma Mszy św. w niedzielę o godz. 15:00. Natomiast będzie codziennie Msza św. rano o godz. 7:30  i o godz. 18:00.

  2. W czwartek rozpoczynamy sierpień – miesiąc ważnych wydarzeń w historii naszego narodu: wspominamy Powstanie Warszawskie, Cud nad Wisłą, wielki zryw narodu do wolności i powstanie „Solidarności”. Miesiąc wielkich pielgrzymek na Jasną Górę do naszego miasta. Sierpień to również miesiąc trzeźwości i abstynencji od alkoholu.

  3. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź św. o godz. 7:30 i od 16:00. A w sobotę Msza św. poranna wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za wszelkie niegodziwości, a wieczorna będzie w intencji Żywego Różańca. 

  4. Katolicki tygodnik „Niedziela” to gazeta, która niesie wartości religijne, patriotyczne i społeczne bez kłamstwa i manipulacji. Zachęcamy wiernych do lektury „Niedzieli”. Polecamy artykuły „Muzeum Narodowej Dumy o Muzeum Powstania Warszawskiego”, czy artykuł „Multikulti pachnie cierpieniem”. Promując „Niedzielę”  dziękujemy ks. dr Jackowi Molce i paniom z redakcji „Niedzieli” za przybliżenie nam jak ważna jest prasa religijna w naszym życiu duchowym i społecznym. 

  5. Cieszymy się że w minionym tygodniu zakończyliśmy malowani całego sufitu i kopuły. Bardzo serdecznie dziękujemy naszym parafianom: panu Jerzemu Kutyni i panu Mirosławowi Skrzypicielowi za wydatny wkład pracy włożony w odmalowanie kościoła. Wszystkim wiernym, gościom, wspierającym dzieło upiększania i odświeżenia naszej świątyni składamy gorące podziękowania za ofiary, modlitwy i dar serca. Bóg zapłać.