Ogłoszenia duszpasterskie 2019-09-08

XXIII Niedziela Zwykła, 08.09.2019 r.

  1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12:00 będzie spotkanie rodziców dzieci z kl I, II i III z kapłanem. Bardzo prosimy rodziców o udział w tym spotkaniu. A w przyszłą niedzielę zapraszamy rodziców młodzieży z kl. VII i VIII. 

  2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 15:00 będzie poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dzieci z kl. 0 i I. Pod chórem jest wystawiony kosz, do którego składamy przyniesione dary dla dzieci, zeszyty, bloki, kredki i inne przybory szkolne.

  3. W poniedziałek zapraszamy na godz. 19:00 na spotkanie członków Klubu Seniora – „Maksymilian”. Klub organizuje pielgrzymko – wycieczkę do Warszawy 13 i 14 września. Zbiórka pielgrzymów w piątek o godz. 6:30 przed plebanią. Dla Seniorów mamy zaproszenie na Drugą Narodową Pielgrzymkę Seniorów na Jasną Górę, na 21września (sobota), którą rozpocznie Uroczysta Msza św. o godz. 10:00. Pielgrzymka Seniorów jest pewną formą troski i miłości wobec osób 60+, których św. Jan Paweł II zwykł określać jako „strażników pamięci”. Po eucharystii wystąpią wspaniali prelegenci profesorowie. Z wykładów dowiemy się, że „starsi ludzie to ci, którzy niosą nam historię, dobre nauczanie i wiarę, zostawiają nam spuściznę. I mają wewnętrzną siłę, by przekazać nam szlachetne dziedzictwo. Zapraszamy i zachęcamy do udziału w pielgrzymce.

  4. W środę po Mszy św. wieczornej zapraszamy zainteresowanych pogłębianiem znajomości Pisma św. na Krąg Biblijny.

  5. W sobotę święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Wyznajemy wiarę, że na krzyżu dokonało się nasze zbawienie. Odnawiamy i odświeżamy krzyże w naszych domach. W łączności z wydarzeniem ewangelizacyjnym „Polska pod krzyżem”, które odbędzie się 14 września na lotnisku w Kruszynie pod Włocławkiem. Nasza parafia organizuje tego dnia modlitwy pod krzyżem misyjnym przed kościołem o godz. 16:00. Pod krzyż zapraszamy wszystkich, którzy są smutku, lęku, chorobie, którzy są słabi i w potrzebie. Zapraszamy, żeby na nowo odzyskać wiarę i polecić Bogu Ojczyznę wszystkich rodaków w kraju i za granicą.

  6. Wiemy jak wielkim darem i wsparciem w różnych trudnych sytuacjach jest modlitwa. Pragniemy utworzyć nowe róże modlitwy na różańcu. Pierwsza róża modlitwy rodziców za dzieci i druga róża modlitwy mężów za żony i modlitwy żon za mężów. Zapraszamy i zapisujemy chętnych do modlitwy w zakrystii. Przy zapisie otrzymamy modlitewnik.

  7. Polecamy wiernym prasę katolicką: tygodnik „Niedziela” i nowy „Rycerz Niepokalanej”.

  8. Katolickie Ognisko Wychowawcze prowadzi zapisy dzieci i młodzieży na zajęcia: j. angielski, nauka pływania, nauka na instrumentach: skrzypce, syntezator akordeon, zajęcia taneczne, plastyczne, komputerowe, sportowe, korekcyjne dla dzieci z dysleksją i pomoc w nauce z j. polskiego, matematyce, fizyce, chemii i geografii. Szczegółowy harmonogram jest umieszczony w gablocie Ogniska.

  9. W czasie wakacji została wymalowana kopuła świątyni i wszystkie ściany sufitu. W przyszłą 3. niedzielę miesiąca wszystkie ofiary przeznaczymy na pokrycie prac  podnoszących piękno naszej świątyni i otoczenia. Wszystkim rodzinom za składane ofiary i okazanie pomocy z głębi serca dziękujemy. Bóg zapłać.