Ogłoszenia duszpasterskie 2019-01-27

III Niedziela Zwykła, 27.01.2019 r.

  1. Trwamy w modlitwie o uproszenie u Boga jedności wśród chrześcijan. 

  2. W poniedziałek na godz. 19:00 zapraszamy na spotkanie członków i sympatyków Klubu Seniora przy naszej parafii. Wykład do Seniorów poprowadzi Prezes Klubu Literatów w Częstochowie pan Bogdan Knop.

  3. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź św. od godz. 7:30 i od 16:00. 

  4. W sobotę Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. W każdym katolickim domu powinna być gromnica, która przypomina, że Chrystus jest Światłem na drogach naszego życia. Gromnicę zapalamy w naszych domach w razie każdego niebezpieczeństwa i zagrożenia.  Trzymając zapaloną gromnicę w ręku prosimy Boga o pomoc i oddalenie przeciwności. Poświęcenie gromnic na każdej Mszy św.   Msze św. będą o godz. 8:00 12:00 i 18:00. Jest to 1. sobota miesiąca Msza św. poranna będzie w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi za wszelkie zelżywości i grzechy. Po Mszy św. wobec Najświętszego Sakramentu modlitwy i rozważania w duchu wynagrodzenia. Serdecznie zapraszamy wiernych do tej ważnej wynagradzającej modlitwy. Wieczorna Msza św. będzie w intencji wspólnoty Żywego Różańca. 

  5. W naszej parafii jest wiele osób, które żyją bez sakramentu małżeństwa a nie maja przeszkód by zawrzeć sakramentalne małżeństwo. Osoby w takim stanie nie mogą przystępować do komunii św., nie otrzymają rozgrzeszenia przy spowiedzi św., nie mogą być rodzicami chrzestnymi. Prosimy te osoby o przemodlenie swojej sytuacji i podjęcie decyzji na małżeństwo sakramentalne  z błogosławieństwem Bożym.

  6. Wiernym polecamy tygodniki  katolickie – „Rycerz Niepokalanej”, „Nasza Rodzina” czy  „Niedziela”, dla dzieci „Moje Pismo Tęcza” i „Rycerzyk Niepokalanej”. Bardzo wiele dobrych  ciekawych artykułów. Warto czytać prasę katolicką. 

  7. Wyrażamy wdzięczność wszystkim rodzinom z naszej parafii za życzliwość i dobroć serca wobec naszej wspólnoty parafialnej. I za dary z serca na utrzymanie świątyni. Bóg zapłać za złożone ofiary na ogrzewanie kościoła.