Ogłoszenia duszpasterskie 2019-02-10

V Niedziela Zwykła, 10.02.2019 r.

  1. W poniedziałek w liturgii wspomnienie Matki Bożej z Lourdes – Uzdrowienie Chorych.  Zapraszamy wszystkich chorych na wspólną modlitwę na godz. 11:00 do parafii św. Wojciecha. Mszy św. będzie przewodniczył ks. arcybiskup Wacław Depo. Po Mszy św. wspólny poczęstunek dla chorych. Prosimy zdrowych członków rodziny o pomoc w dowiezieniu chorych do par. św. Wojciecha.

  2. Również w poniedziałek zapraszamy członków i sympatyków Klubu Seniora w naszej parafii na spotkanie o godz. 19:00. Klub Seniora organizuje tygodniowy wypoczynek z zabiegami terapeutycznymi w Krynicy Górskiej pięknej polskiej miejscowości w pensjonacie Jagiellonka od 4 do 11 kwietnia. Dojazd autokarem, pełne wyżywienie i atrakcyjne spotkania i wycieczki. Zachęcamy do skorzystania z tej możliwości odpoczynku. Zapisy w kancelarii parafialnej lub w klubie (bibliotece) w poniedziałek od godz. 18:00 do 19:00. Koszt wyjazdu w całości 760 zł.

  3. W środę po Mszy św. wieczornej będzie Krąg Biblijny. Zainteresowanych pogłębieniem znajomości Pisma świętego serdecznie zapraszamy.

  4. W czwartek 14 lutego odbędzie się na Jasnej Górze III Międzynarodowy Kongres Ruchu „Europa Christi” 2019. W programie Sympozjum: Święci Cyryl i Metody – patroni Europy - o godz. 10:00 słowo wprowadzające i ciekawe wykłady zaproszonych biskupów, o godz. 13:00 piękny Akatyst na cześć Matki Bożej w wykonaniu chóru księży ze Słowacji. Na zakończenie uroczysta eucharystia pod przewodnictwem kard. Stanisława Dziwisza. Ks. Ireneusz Skubiś organizator Sympozjum bardzo serdecznie zaprasza do udziału bo warto.

  5. 14 lutego w czwartek w ramach ferii zimowych organizujemy dla dzieci i młodzieży wyjazd do sanktuarium Matki Bożej w Piekarach Śląskich, a potem do Aquaparku w Tarnowskich Górach. Warto skorzystać z tej propozycji odpoczynku i rekreacji. Zapisy do wtorku w zakrystii lub kancelarii. Koszt 70 zł. Wyjazd o godz. 8:00 z przed plebanii.

  6. Dzisiaj Akcja Katolicka zbiera datki przed kościołem dla sióstr zakonnych kontemplacyjnych. Siostry błagają o wsparcie w zamian obiecują gorliwą modlitwę. Same przyjechać nie mogą bo one nie opuszczają całe życie swojego klasztoru. Dar z serca dla tych świętych niewiast jest wyrazem naszej solidarności i dobroci przy zimowej porze, a klasztory z grubymi murami są bardzo trudne do ogrzania. Serdecznie prosimy o dar z serca. 

  7. W przyszłą, tj. 3. niedzielę miesiąca wszystkie ofiary przeznaczamy na naszą świątynię. Rodziny, które ofiarą, modlitwą i życzliwością ogarniają naszą parafię polecamy łaskawości i dobroci Bożej. Bóg wielki zapłać.