Ogłoszenia duszpasterskie 2019-03-10

I Niedziela Wielkiego Postu, 10.03.2019 r.

  1. Krzyżu Chrystusa bądźże pochwalony. Najpiękniejszą i najprawdziwszą księgą, gdzie można do końca zgłębić Miłość Boga, by ją naśladować, jest Ukrzyżowany. Wchodząc i wychodząc ze świątyni przystępujmy do krzyża św. Z  wiarą, ucałujmy wizerunek Chrystusa i pomódlmy się w naszych ważnych intencjach. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz.18:30. Serdecznie zapraszamy wiernych do śpiewania i rozważania Męki Chrystusa w czasie Gorzkich Żali. Droga Krzyżowa odprawiana jest w każdy piątek dla dzieci i rodziców o godz. 16:30, a dla młodzieży i starszych o godz. 17:30. Nie przechodźmy obojętnie wobec Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Zainteresowanych zdrapką wielkopostną prosimy do zakrystii. 

  2. We wtorek od godz. 17:30 będzie można skorzystać z bezpłatnych porad prawnika.

  3. Polecamy wiernym tygodnik katolicki „Niedziela”, „Rycerza Niepokalanej”. Czasopismo „Miłujcie się”, czy też miesięcznik w „Naszej Rodzinie”. Dla dzieci „Rycerzyk Niepokalanej” czy „Moje Pismo Tęcza” Wszystkie czasopisma są wyłożone na ławeczkach.

  4. Prawie 5 milionów Polaków żyje w biedzie i skrajnej biedzie. Pomagajmy im razem przekazując 1% podatku na Caritas Archidiecezji Częstochowskiej. Warto wesprzeć Caritas, która ma tak wielkie zasługi w służbie biednym i potrzebującym. Dzisiaj jak co roku rozdajemy dla rodzin i indywidualnie tzw. Skarbonki Wielkopostne, do których w czasie postu składamy drobne ofiary jako jałmużnę dla ubogich starszych. Dar od Juniora dla Seniora. Skarbonki będziemy zbierać w ostatnią niedziele Wielkiego Postu. 

  5. W przyszłą niedzielę III miesiąca wszystkie ofiary przeznaczamy na upiększanie naszej świątyni. Wszystkie rodziny w naszej parafii, które modlitwą, życzliwością i ofiarą wspierają naszą parafię. Polecamy łaskawości Bożej i potrzeby serca mówimy Bóg zapłać.