Ogłoszenia duszpasterskie 2019-03-24

IV Niedziela Wielkiego Postu, 24.03.2019 r.

 1. Minęła połowa Wielkiego Postu. Warto postawić sobie pytanie? Jak realizuję moje postanowienia wielkopostne. Czy otwarłem szerzej moje serce dla Boga i bliskich.

 2. W Wielkim Poście przyjdź na nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o godz. 18:30 i na Drogę Krzyżową w piątek dla dzieci o godz. 16:30 lub dla starszych o godz. 17:30.

 3. W poniedziałek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dzień świętości życia. Podejmujemy duchową adopcją dziecka poczętego.   Również w poniedziałek na godz. 19:00 zapraszamy członków i sympatyków Klubu Seniora  na wspólne braterskie  spotkanie.

 4. W środę od godz. 17:30 będzie można skorzystać z bezpłatnych porad prawnika. Również w środę zapraszamy młodzież z kl. VIII na Mszę św. wieczorną,  a potem na spotkanie przygotowujące do bierzmowania.

 5. W piątek zapraszamy młodzież z kl. VII na Mszę św. o godz. 18:00 a potem na obowiązkowe spotkanie przygotowujące do bierzmowania.

 6. 12 kwietnia po raz jedenasty z piątku na sobotę na ponad 500 trasach w Polsce  rozpocznie się Ekstremalna Droga Krzyżowa. Ekstremalna  Droga Krzyżowa to forma osobistej modlitewnej wędrówki, to rozważanie Misterium Męki Pańskiej w trakcie ponad 40 kilometrowego marszu w bliskim indywidualnym spotkaniu z Chrystusem. To piękne ubogacenie rekolekcji wielkopostnych. Zachęcamy do udziału, szczegółowe informacje na plakatach i na stronie internetowej edk.org.pl.  

 7. Przy wejściu do kościoła po prawej stronie jest skrzyneczka na intencje nowennowe do św. Maksymiliana. Przez cały tydzień w dowolnym czasie można tam swoje intencje składać.

 8. Katolickie Ognisko Wychowawcze organizuje kolonie letnie dla dzieci i młodzieży w Zwardoniu pięknej miejscowości w Beskidzie Śląskim od 6 do 19 lipca 2019 r. Atrakcyjny program, pełne wyżywienie, dojazd autokarem i wykwalifikowana kadra opiekunów. Zapisy w kancelarii Ogniska w czwartki od godz. 1630 do 1730. Serdecznie zapraszamy. 

 9. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do odnowienia duchowego  przez  gorliwy udział w rekolekcjach. (Podać program). Na ławeczkach jest wyłożony biuletyn „Domowy Kościół” z zachętą  i szczegółowym programem rekolekcji. Prosimy zabrać bezpłatnie biuletyn do każdego domu.

 10. Do puszek przy krzyżu można składać ofiary na kwiaty do grobu Bożego.

 11. Obecnie na krańcach świata na misjach posługuje 2015 misjonarzy i misjonarek z Polski. Każdy misjonarz jest wspaniałym ambasadorem naszej ojczyzny. Życie misjonarzy jest często okupione wielkim poświęceniem i ofiarą. Dzisiaj jest dzień modlitwy i solidarności z misjonarzami z Polski. Dla misjonarzy zbieramy datki przed kościołem. Prosimy kto może, o dar z serca.

 12. Wszystkim rodzinom z naszej parafii, dobrodziejom i ofiarodawcom   za dobroć i życzliwość wobec parafii z głębi serca dziękujemy. Bóg zapłać.