Ogłoszenia duszpasterskie 2019-03-31

V Niedziela Wielkiego Postu, 31.03.2019 r.

  1. Dzisiaj rozpoczynamy REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE. Gorąco zachęcamy i zapraszamy wszystkich parafian i każdego z osobna, do udziału w  REKOLEKCJACH. Starajmy się, abyśmy obok wielkich wydarzeń i wielkich darów Boga, Jego łaski i przebaczenia nie przeszli obojętnie.  Udział w REKOLEKCJACH niech będzie wyrazem naszej wiary i pragnienia świętości naszych rodzin. Rekolekcje prowadzi ks. prof. Leszek Szewczyk z Katowic. Dla wszystkich rodzin został wydrukowany biuletyn „Domowy Kościół”, z zachętą i ze szczegółowym planem REKOLEKCJI.

  2. W poniedziałek nasz kościół będzie stacyjny. Z tej racji Różaniec św. o nowe powołania kapłańskie będzie o godz. 17:30.

  3. Przez całą niedzielę i w czasie rekolekcji Rycerstwo Niepokalanej prowadzi w kawiarence kiermasz z kartkami, dobrą książką i dewocjonaliami. Serdecznie zapraszamy. Polecamy książki pt:„Święci szczególnego wstawiennictw” przepiękne modlitwy przez wstawiennictwo Św.O. Pio, Św. Rity czy Św. Judy Tadeusza -do chorych, samotnych, cierpiących, dla osób w trudnej sytuacji życiowej. Czy modlitwy przez wstawiennictwo O. Dolindo – „Jezu Ty się tym zajmij”.

  4. 12 kwietnia po raz jedenasty z piątku na sobotę na ponad 500 trasach w Polsce  rozpocznie się Ekstremalna Droga Krzyżowa. Ekstremalna  Droga Krzyżowa to forma osobistej modlitewnej wędrówki, to rozważanie Misterium Męki Pańskiej w trakcie ponad 40 kilometrowego marszu w bliskim indywidualnym spotkaniu z Chrystusem. To piękne ubogacenie rekolekcji wielkopostnych. Zachęcamy do udziału, szczegółowe informacje na plakatach. i na stronie internetowej edk.org.pl. Również w piątek zapraszamy do udziału w Drodze Krzyżowej ulicami miasta Częstochowy. Zbiórka uczestników na placu Daszyńskiego o godz. 1800. 

  5. Przed kościołem Akcja Katolicka rozprowadza paschaliki - świece na stół świąteczny. Paschalik jest wzorowany na paschale, symbolizującym Chrystusa. Paschaliki zapalamy podczas śniadania wielkanocnego ozdabiając jego światłem stół rodzinny. Pamiętamy, że płomień, tego paschalika jest płomykiem nadziei dla tych wszystkich, dla których życie nie okazało się łatwe. Przy stole wielkanocnym będziemy w ten sposób pamiętali o ubogich. Paschaliki są w cenie 10 zł. Postarajmy się, aby w każdej rodzinie i na każdym świątecznym stole był Paschalik.

  6. Przy wyjściu z kościoła na ławeczkach jest rozłożona wartościowa prasa katolicka. Warto w tym ważnym okresie życia Kościoła ubogacić swoją wiedzę dobrymi i prawdziwymi tekstami. Polecamy tygodnik „Niedziela” i artykuł pt: „Trzeba się urodzić we Lwowie”, przykład pięknego życia pani Wandy Szajowskiej, która mieszka w Krakowie i ukończyła 108 rok życia. 

  7. Ogłoszony konkurs na największą i najładniejszą, wykonaną własnoręcznie palmę. Dzieci przynoszą plamy konkursowe w czwartek prze Niedzielą Palmową do kościoła.

  8. W piątek I miesiąca spowiedź św. od godz. 16:00, a w sobotę I miesiąca Msza św. poranna wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za wszystkie zniewagi i zelżywości. Potem nabożeństwo wynagradzające. Wieczorna Msza św. w intencji wspólnoty Żywego Różańca.

  9. Do puszki  przy krzyżu można składać ofiary na kwiaty do grobu Bożego.

  10. Wszystkim rodzinom z naszej parafii, dobrodziejom i ofiarodawcom,   za dobroć i życzliwość wobec wspólnoty parafii z głębi serca dziękujemy. Bóg zapłać.