Ogłoszenia duszpasterskie 2019-04-07

VI Niedziela Wielkiego Postu, 07.04.2019 r.

 1. W Wielkim Poście, Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 18:30.Droga Krzyżowa w każdy piątek dla dzieci i rodziców o godz. 16:30, a dla starszych i młodzieży o godz. 17:30.
 2. W poniedziałek zapraszamy Wspólnotę Akcji Katolickiej wszystkich członków i sympatyków na wieczorną Mszę św., a potem na spotkanie formacyjne.

 3. We wtorek od godz. 17:30 będzie można skorzystać z bezpłatnych porad prawnika.

 4. W środę po Mszy św. wieczornej zainteresowanych pogłębieniem znajomości Pisma Świętego na Krąg Biblijny.

 5. W  czwartek o godz. 16:30 odbędzie się spotkanie informacyjne dla pielgrzymów wyjeżdżających na pielgrzymkę do Włoch. Również w czwartek zapraszamy Rycerzy Niepokalanej na czuwanie modlitewne na Jasnej Górze. Rycerstwo prowadzi modlitwy, które rozpoczną się Apelem Maryjnym o godz. 21:00. Serdecznie zachęcamy rycerzy do udziału w czuwaniu na Jasnej Górze.

 6. W piątek zapraszamy młodzież z kl. VIII na Drogę Krzyżową, Msza św. i spotkanie formacyjne przed bierzmowaniem.

 7. 12 marca po raz jedenasty z piątku na sobotę na ponad 500 trasach w Polsce  rozpocznie się Ekstremalna Droga Krzyżowa. To piękne ubogacenie rekolekcji wielkopostnych. Zachęcamy do udziału, szczegółowe informacje na plakatach. i na stronie internetowej edk.org.pl. 

 8. Przed kościołem Akcja Katolicka rozprowadza paschaliki - świece na stół świąteczny. Paschalik jest wzorowany na paschale, symbolizującym Chrystusa. Paschaliki zapalamy  podczas śniadania wielkanocnego ozdabiając jego światłem stół rodzinny. Pamiętamy, że płomień, tego paschalika jest płomykiem nadziei dla tych wszystkich, dla których życie nie okazało się łatwe. Przy stole wielkanocnym będziemy w ten sposób pamiętali o ubogich. Paschaliki są w cenie 10 zł.  

 9. W przyszłą niedzielę - Niedziela Palmowa. Poświecenie palm na każdej Mszy św. W przyszłą niedziele przynosimy do kościoła Skarbonki Wielkopostne z przeznaczeniem dla osób starszych i dzieci w potrzebie. W naszej parafii jest wiele rodzin bardzo biednych. Akcja Katolicka pragnie pomóc tym rodzinom przy naszym wspólnym poparciu. W przyszłą niedzielę przed kościołem będziemy zbierać datki do puszek na paczki żywnościowe na święta. W tym tygodniu zbieramy żywność, którą składamy do kosza pod chórem i dobrą i czystą odzież dla potrzebujących. 

 10. Trwa ogłoszony konkurs na największą i najładniejszą , wykonaną własnoręcznie palmę. Dzieci przynoszą plamy konkursowe w czwartek do kościoła.

 11. Do puszek przy krzyżu można składać ofiary na kwiaty do grobu Bożego

 12. Wszystkim rodzinom z naszej parafii, dobrodziejom i ofiarodawcom   za dobroć i życzliwość wobec wspólnoty parafialnej z głębi serca dziękujemy. Bóg zapłać.