Ogłoszenia duszpasterskie 2019-04-21

Niedziela Wielkanocna, 21.04.2019 r.

„Alleluja biją dzwony, bo Zmartwychwstał Pan. Alleluja!!!"

Kochani Parafianie i Drodzy Goście.

Chrystus trzeciego dnia Zmartwychwstał!

On jest dla nas źródłem największej nadziei.
On pokonuje śmierć i otwiera nam dostęp do nowego życia.
Dzięki Niemu nasze życie jest piękne, bo ma cel.
 Życzymy wszystkim Parafianom i Gościom,
byśmy wzajemnie dzielili się radością,
że Zmartwychwstał Pan!
I nigdy nie utracili nadziei w zwycięstwo dobra. 
Niech radosne Alleluja będzie dla Was ostoją zwycięskiej Miłości,
i niezłomnej Wiary. Niech pogoda ducha, będzie z Wami
w trudzie czynienia dobra każdego dnia.
Zmartwychwstały Chrystus, niech błogosławi Wam
 i zachęca byśmy w górę wznosili nasze serca.

Niech wesołe Alleluja rozbrzmiewa w naszych domach rodzinnych i w każdym z nas i umiłowanej ojczyźnie - Polsce .

.

  1. Dzisiaj przeżywamy nasze największe i najważniejsze święta Zmartwychwstania Pańskiego. „Kto spotyka Zmartwychwstałego Jezusa, zawsze zostaje wewnętrznie przemieniony”.
  2. Dzisiaj Msze św. jak w każdą niedzielę. A jutro w 2. dzień Świąt Mszy św. o godz. 15:00 nie będzie.
  3. Gorąco i serdecznie dziękujemy Ks. Damianowi za piękne wykonanie Grobu Bożego, Ks. Zygmuntowi za pięknie wykonaną Ciemnicę i ułożenie wszystkich bukietów kwiatowych. Dziękujemy panom: Jerzemu Kutyni, Tadeuszowi Grosfedowi i Mirosławowi Skrzypicielowi za wydatną pomoc w przygotowanie Grobu Bożego i Ciemnicy.
  4. Bardzo serdecznie prosimy zwolenników „dyngusa”, aby nie polewać wodą wiernych, którzy idą lub wracają z kościoła. Bądźmy dla siebie kulturalni i życzliwi i odnośmy się nawzajem z należytym szacunkiem.
  5. Nasza parafia organizuje kolonie letnie dla dzieci od 06 – 19 lipca w Zwardoniu w pięknym ośrodku  wypoczynkowym  „U Wilczka”. Wiele atrakcji turystycznych, dojazd, pełne wyżywienie. Odpowiedzialna i doświadczona kadra wychowawców. Planowane wycieczki. Zapisy w kancelarii i w Ognisku. Serdecznie zapraszamy. 
  6. Na Święta Zmartwychwstania zachęcamy wiernych do studium naszego katolickiego tygodnika „Niedziela”. Jest tam bardzo wiele pięknych i ubogacających ducha artykułów. Polecamy bardzo interesujący artykuł pt: „Zmartwychwstanie Chrystusa – podstawą naszej wiary”. Czy ciekawy artykuł pt; „Ich imię Zmartwychwstanie
  7. Dzisiaj w największe Święta Wielkanocne Wszystkim rodzinom: ofiarodawcom, dobrodziejom  naszego kościoła z głębi serca i jak najpiękniej dziękujemy. Bóg wielki zapłać za tyle dobra i życzliwości. Niech za waszą wiarę i serce Bóg Wam obficie wynagrodzi Bożym błogosławieństwem i swoją przemożną opieką.