Ogłoszenia duszpasterskie 2019-04-28

II Niedziela Wielkanocna, Niedziela Miłosierdzia Bożego, 28.04.2019 r.

  1. „Bądźcie miłosierni jak wasz Ojciec w niebie”, „Błogosławieni miłosierni albowiem oni miłosierdzia dostąpią” Rozpoczynamy 75. Tydzień Miłosierdzia po wezwaniem: „Miłosierni jak Ojciec”. Dzisiaj czcimy Tajemnicę Miłosierdzia Bożego. W czasie każdej Mszy św. odmawiamy koronkę do Miłosierdzia Bożego, polecając nas samych i świat cały Bożemu Miłosierdziu

  2. W poniedziałek Uroczystość Świętego Wojciecha, Biskupa i Męczennika. Głównego patrona Polski. Doroczny odpust w par. Św. Wojciecha o godz. 18:00. Ks. Proboszcz serdecznie zaprasza.

  3. We wtorek na godz. 17:00 zapraszamy rodziców dzieci komunijnych na ważne spotkanie przed uroczystością.  

  4. W środę rozpoczynamy miesiąc maj poświęcony czci Maryi. Codziennie nabożeństwo majowe po Mszy św. o godz. 18:30. Dzieci młodsze z kl. od „0” do kl. VI zapraszamy w każdy wtorek i czwartek. Młodzież i uczniów z Gimnazjum  w każdy piątek. Bardzo serdecznie zapraszamy wiernych do udziału w tym pięknym i radosnym nabożeństwie maryjnym.

  5. W każdy czwartek wieczorna Msza św. jest ku czci św. Maksymiliana. Można przez cały tydzień na karteczkach wypisywać intencje i składać je do skrzynki św. Maksymiliana  znajdującej się w kruchcie kościoła. W tych intencjach kapłan modli się przez wstawiennictwo naszego Patrona. 

  6. Przy ołtarzu Matki Bożej znajduje się wotywny świecznik. Tam układamy zapalone lampki. Jest to „moje światło dla Jezusa i Maryi”, jako przedłużenie naszej modlitwy.

  7. W piątek 3 maja -  Uroczystość NMP Królowej Polski.  Uroczysta suma na Jasnej Górze o godz. 11:00. OO Paulini zapraszają. Msze św. w parafii jak w każdą niedzielę. W piątek I miesiąca spowiedź św. od godz. 7:30 i od godz. 16:00.

  8. W sobotę I miesiąca Msza św. wieczorna poranna będzie w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi za wszelkie obelgi, zelżywości i lekceważenie Boga i Maryi, a wieczorna Msza św. będzie  w intencji wspólnoty Żywego Różańca. Zapraszamy do wytrwałej kontynuacji I sobót miesiąca.

  9. Dzisiaj przed kościołem zbieramy datki na pomoc dla poszkodowanych wojną domową  dzieci i rodziców z Syrii. Prosimy o dar z serca.

  10. Wszystkie rodziny z naszej parafii, ofiarodawców i dobrodziejów polecamy Bogu na modlitwie i mówimy: Bóg zapłać!