Ogłoszenia duszpasterskie 2019-07-21

XVI Niedziela Zwykła, 21.07.2019 r.

 1. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu nie ma Mszy św. w niedzielę o godz. 15:00. Natomiast będzie codziennie Msza św. rano o godz. 7:30  i o godz. 18:00.

 2. Na czas wakacji i wypoczynku wypraszamy Boże błogosławieństwo dla wszystkim wypoczywających. 

 3. W piątek w liturgii wspominamy Św. Annę i Joachima rodziców NMP. Jest to dzień modlitw i wdzięczności dla dziadków, babć i emerytów.

 4. Zachęcamy, aby w czasie wakacji poświęcić więcej czasu na duchową lekturę czasopism katolickich: „Niedzieli”, „Rycerz i Rycerzyka  Niepokalanej”. 

 5. Wielu katolików żyje w związkach niesakramentalnych, a mogliby zawrzeć małżeństwo, bo nie ma przeszkód. Jest to stan grzech ciężkiego, śmiertelnego a ich serca są zamknięte na błogosławieństwo Boże. Apelujemy o uporządkowanie sumienia sakramentalnym związkiem małżeńskim.

 6. Dzisiaj czcimy św. Krzysztofa - Patrona kierowców. Poświęcenie pojazdów i modlitwa w intencji kierowców po Mszy św. o godz. 12:00 i 19:00. Zapraszamy wszystkich z samochodami, również rowerzystów i motocyklistów, do poświęcenia pojazdów i na wspólną modlitwę z błogosławieństwem na czas każdej podróży. Wszyscy kierowcy otrzymają poświęcony obrazek z modlitwą do św. Krzysztofa.
  Na wakacje udajemy się najczęściej samochodem, zatem kilka rad dla kierowców:
   - Nie bądź egoistą na drodze
  - Nie bądź ostry w słowach, czynach i gestach wobec innych ludzi
  - Pamiętaj o modlitwie i uczczeniu św. Krzysztofa, kiedy ruszasz w drogę
  - Szanuj pieszych
  - Bądź trzeźwy
  - Zapnij pasy bezpieczeństwa
  - Nie bądź brawurowy w prędkości
  - Nie narażaj siebie i innych na niebezpieczeństwo
  - Pomagaj potrzebującym na drodze
  - Przestrzegaj przepisów drogowych. Szanuj pracę naszej policji.

 7. W przyszłą niedzielę będziemy gościli przedstawicieli tygodnika katolickiego „Niedziela”, którzy przybliżą nam temat ważności prasy katolickiej w naszym religijnym życiu.  Będzie to niedziela z „Niedzielą”. Będzie też kiermasz wydawnictwa „Niedzieli”.

 8. W minionym tygodniu zostały wymalowane i odświeżone kolejne trzy połacie sufitu w kościele. W tym tygodniu zakończymy malowanie świątyni. Dzisiaj III niedziela miesiąca. Wszystkie ofiary w kopertach i na tacę przeznaczamy na pokrycie prac upiększających naszą parafialną świątynię. Ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie i polecamy ich w modlitwie. Bóg zapłać i Szczęść Boże.