Ogłoszenia duszpasterskie 2019-08-11

XIX Niedziela Zwykła, 11.08.2019 r.

  1. We wtorek przeżywać będziemy doroczną Uroczystość odpustową ku czci Patrona naszej parafii św. Maksymiliana. Dzień  odpustu dla parafian jest wyjątkowym świętem, najobfitszym w łaskę Bożą  i Miłosierdzie Boże. Każdy wierny może uzyskać w tym dniu odpust tj. odpuszczenie  wszystkich kar doczesnych za popełnione grzechy. Spowiedź św. gładzi karę wieczną, ale tylko uzyskanie odpustu gładzi karę doczesną. Odpust jest to tak wielkie dobrodziejstwo od Boga, że wszyscy powinniśmy skorzystać z tego daru. Św. siostra Faustyna apostołka Miłosierdzia zapisała o swojej obecności przy Panu Jezusie po śmierci. Widziałam dusze po śmierci było ich niewiele, które szły prosto do nieba. Najwięcej dusz było skierowanych do czyśćca. Nie mało dusz przygnębionych do ostatka zmierzało w kierunku piekła. Odpust to jest największa pomoc dla naszych bliskich krewnych zmarłych. Uzyskany odpust można ofiarować za siebie lub za jednego zmarłego. Warunki uzyskania odpustu są następujące: 1. Spowiedź święta. 2.Uczestnictwo we Mszy św. ku czci Patrona. 3.Oderwanie się od grzechu. 4.Modlitwa na intencję Ojca świętego Franciszka.
    W Dzień Odpustu Msze św. będą odprawiane o godz. 8:00, 12:00 i o godz.  18:00 uroczysta suma odpustowa z okolicznościowym kazaniem, którą odprawi Ks. prof. Marian Szczerba. Zapraszamy wszystkich parafian, a także całą asystę parafialną. Święty Maksymilianie pomóż nam zrozumieć wielkość i łaskawość tego Dnia, oraz godnie i pobożnie uczestniczyć w Uroczystym Odpuście. 

  2. Zbliżają się Uroczystości Maryjne na Jasnej Górze. Pielgrzymki piesze przemierzają setki kilometrów modląc się również za nas i nasze rodziny. Utrudzonych pielgrzymów witajmy z radością i miłością. Otwórzmy dla nich serca i nasze domy, okażmy pomoc, życzliwość, serdeczność, uśmiech i wsparcie.

  3. W czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Na Jasnej Górze centralne nabożeństwo o godz. 11:00. Wieczorem o godz. 19:00 Msza św. w intencji miasta Częstochowy. OO. Paulini serdecznie zapraszają. W parafii naszej porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę. Na wszystkich Mszach św. poświęcenie ziół i kwiatów. 

  4. Polecamy wiernym „Niedzielę” nasz katolicki tygodnik. Bardzo ciekawe artykuły: „Chrześcijaństwo mierzone gościnnością” .

  5. Zakończyliśmy prace przy malowaniu kopuły i sufitów w naszym kościele. Bardzo dziękujemy wszystkim parafianom, którzy dołożyli swoją cegiełkę by nasza świątynia była piękna.  W przyszłą niedzielę III miesiąca taca i wszystkie ofiary w kopertach będą przeznaczone na upiększenie naszej świątyni i otoczenia kościoła. Wszystkim wiernym i gościom, wspierającym to dzieło składamy gorące podziękowania za ofiary, modlitwy. Bóg zapłać.

  6. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu nie ma Mszy św. w niedzielę o godz. 15:00. Natomiast będzie codziennie Msza św. rano o godz. 7:30  i o godz. 18:00.