Ogłoszenia duszpasterskie 2019-09-15

XXIV Niedziela Zwykła, 15.09.2019 r.

  1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12:00 będzie spotkanie rodziców młodzieży z kl. VII i VIII z kapłanem. Bardzo prosimy rodziców o udział w tym spotkaniu. A w przyszłą niedzielę zapraszamy rodziców z kl. IV  do VI.

  2. W poniedziałek rozpoczynamy triduum (trzy dni modlitwy) do Św. Stanisława Kostki za polską młodzież i dzieci. W poniedziałek będą konkursy sportowe dla dzieci a dla młodzieży film. We wtorek dla dzieci warsztaty od godz. 16:00 a dla młodzieży spotkanie z Siostrami Zakonnymi. W środę Msza św. o godz. 18:00 dla dzieci młodzieży i rozdanie nagród.Dla Seniorów mamy zaproszenie na Drugą Narodową Pielgrzymkę Seniorów na Jasną Górę, na 21września (sobota), którą rozpocznie Uroczysta Msza św. o godz. 10:00. Po Eucharystii wystąpią wspaniali prelegenci profesorowie. Pielgrzymka Seniorów jest pewną formą troski i miłości wobec osób 60+, których św. Jan Paweł II zwykł określać jako „strażników pamięci i wiary”. Z wykładów dowiemy się, że „starsi ludzie to ci, którzy niosą nam historię, dobre nauczanie i wiarę, zostawiają nam spuściznę. I maja wewnętrzną siłę, by przekazać nam szlachetne dziedzictwo. Zapraszamy i zachęcamy do udziału w pielgrzymce.

  3. W najnowszej „Niedzieli” polecamy wiele dobrych artykułów. Choćby pt: „Zawód podwyższonego ryzyka” wywiad ze znanym dziennikarzem Krzysztofem Ziemcem.

  4. W przyszłą niedzielę Akcja Katolicka będzie rozprowadzać książeczki pt: „Zamalowane wierszyki”. To zbiór wierszyków dla dzieci. Autorka pani Aleksandra Bielarska od 19 lat nie wstaje z wózka. Ma niewładne wszystkie kończyny, pisze ustami przy pomocy specjalnego oprogramowania komputerowego. Ofiary złożone z serca i dochód ze sprzedaży książek będą przeznaczone na pomoc w codziennym jej funkcjonowaniu oraz opiekę medyczną. Ilustracje i korektę tej książeczki wykonały nasze parafianki. Wszystkim ofiarodawcom – ludziom dobrego serca dziękujemy. Cena książeczki 25zł.

  5. Również w przyszłą niedzielę na sumie o godz. 12:00 będziemy modlili się w intencji dziękczynnej za 25 lat posługi kapłańskiej ks. Proboszcza w naszej parafii. 

  6. Dzisiaj III niedziela miesiąca modlimy się za wszystkich ofiarodawców przeznaczamy na upiększanie naszej świątyni i dobrodziejów. Wszystkie ofiary składane w kopertach i na tacę przeznaczamy na upiększanie świątyni i otoczenia. Wszystkim rodzinom za okazanie pomocy na prace  podnoszące walor estetyczny kościoła i otoczenia z głębi serca dziękujemy. Bóg zapłać.