Ogłoszenia duszpasterskie 2019-09-22

XXV Niedziela Zwykła, 22.09.2019 r.

  1. W poniedziałek będziemy przeżywać Dzień Chorych w parafii św. Wojciecha. Msza św. o godz. 11:00 odprawiona przez Ks. Biskupa. Po modlitwie zapraszamy chorych na poczęstunek.

  2. We wtorek o godz. 12:00 przed plebanią będzie można w Ambulansie Diagnostycznym przeprowadzić badania pod katem: miażdżycy tętnic, osteoporozy, wydolności płuc i oskrzeli. Szczegóły na plakatach i ulotkach przy wyjściu z kościoła. Badania będą płatne.

  3. W sobotę będziemy się modlić za naszego Ks. Arcybp. Wacława Depo o błogosławieństwo Boże w życiu i posłudze z racji imienin.

  4. Wiemy jak wielkim darem i wsparciem w różnych trudnych sytuacjach jest modlitwa. Pragniemy utworzyć nowe róże modlitwy na różańcu. Pierwsza róża modlitwy rodziców za dzieci i druga róża modlitwy mężów za żony i modlitwy żon za mężów. Zapraszamy i zapisujemy chętnych do modlitwy w zakrystii. Przy zapisie otrzymamy modlitewnik.

  5. Dzisiaj Akcja Katolicka będzie rozprowadzać książeczki pt: „Zamalowane wierszyki”. To zbiór wierszyków dla dzieci. Autorka pani Aleksandra Bielarska od 19 lat nie wstaje z wózka. Ma niewładne wszystkie kończyny, pisze ustami przy pomocy specjalnego oprogramowania komputerowego. Ofiary złożone z serca i dochód ze sprzedaży książek będą przeznaczone na pomoc w codziennym jej funkcjonowaniu oraz opiekę medyczną. Ilustracje i korektę tej książeczki wykonały nasze parafianki. Wsparcie osoby niepełnosprawnej datkiem z serca jest wyrazem naszej wrażliwości i dobroci i ludzkiej solidarności. Wszystkim ofiarodawcom – ludziom dobrego serca dziękujemy. Cena książeczki 25zł.

  6. Mamy nowy kalendarz liturgiczny na rok 2020. W zakrystii i kancelarii można zamawiać Msze św. na rok 2020.

  7. W przyszłą niedzielę będziemy się modlić za Ks. Damiana i Ks. Tomasza z racji ich imienin.

  8. Dzisiaj przypada równa rocznica 25 lat pracy duszpasterskiej Ks. Proboszcza w naszej parafii. Dziękujemy Bogu i Ks. Proboszczowi za lata posługi dla dobra naszej wspólnoty parafialnej. Życzymy Jubilatowi obfitych łask Bożych i błogosławieństwa Bożego na dalszą służbę w kapłaństwie. Bóg zapłać i Szczęść Boże. Przy wyjściu z kościoła Ks. Proboszcz częstuje słodkim cukierkiem wszystkich drogich parafian. 

  9. Za składane ofiary na upiększenie naszej świątyni, otoczenia wyrażamy wszystkim ofiarodawcom wielkie podziękowanie. Bóg zapłać.