Ogłoszenia duszpasterskie 2019-10-06

XXVII Niedziela Zwykła, 06.10.2019 r.

  1. W październiku codziennie zapraszamy wiernych na modlitwę różańcową. Dzieci we wtorek i czwartek, młodzież w każdy piątek o godz. 17:30. 

  2. Dzisiaj (tj. w niedzielę) na godz. 17:30 zapraszamy członków Żywego Różańca na wspólne spotkanie na sali katechetycznej.

  3. W poniedziałek wieczorna eucharystia w intencji Akcji katolickiej. Potem spotkanie z bardzo ciekawym wykładem ks. prof. Bogdana Blajera na temat pisania ikon. Serdecznie zapraszamy wszystkich członków i sympatyków.

  4. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania będzie miała swoje spotkania w tym tygodniu; kl. VII wtorek, kl. VIII i ponadpodstawowe w piątek. Spotkania rozpoczynamy udziałem w różańcu św. o godz. 17:30, potem Eucharystia i krótki wykład. 

  5. W środę zapraszamy na Krąg Biblijny, aby pogłębić znajomość Pisma Świętego. Nieznajomość Pisma Świętego to nieznajomość Chrystusa. Św. Hieronim. 

  6. Polecamy wiernym prasę katolicką. Tygodnik „Niedziela”. Polecamy także najnowszego „Rycerza Niepokalanej”.

  7. Dzieci uzdolnione muzycznie mogą skorzystać z nauki gry na skrzypcach, gitarze i instrumentach klawiszowych w naszym Katolickim Ognisku Wychowawczym. Osoby dorosłe zapraszamy do nauki języka angielskiego na różnych poziomach. Na naukę języka nigdy nie jest za późno.

  8. W przyszłą niedzielę we wszystkich świątyniach Polski po raz dziewiętnasty obchodzić będziemy „ Dzień Papieski”.  Bogu dziękujemy za wielki dar Ojca św.  największego z rodu Polaków. W „Dniu Papieskim”, upamiętniającym życie, dzieło i myśli Świętego Jana Pawła II. Tak jak Ojciec Św.  starajmy się w życiu osobistym, rodzinnym i społecznym być orędownikami godności ludzkiej i bronić największego dobra jakim jest rodzina, życie człowieka.  Dla polskiej młodzieży zdolnej, ale z ubogich rodzin zbierać będziemy  datki przed kościołem na fundusz stypendialny. Za okazana pomoc i dar z serca bardzo dziękujemy. 

  9. Drogim rodzinom za składane ofiary na nasz kościół mówimy Bóg zapłać i polecamy wszystkich darczyńców łaskawości Boga