Ogłoszenia duszpasterskie 2019-10-13

XXVIII Niedziela Zwykła, 13.10.2019 r.

  1. W dzisiejszą niedzielę we wszystkich świątyniach Polski po raz dziewiętnasty obchodzimy „Dzień Papieski”.  Bogu dziękujemy za wielki dar Ojca św. największego z rodu Polaków. W „Dniu Papieskim”, upamiętniającym życie, dzieło i myśli Świętego Jana Pawła II, który przeżywanym pod hasłem „Wstańcie , chodźmy!”. Starajmy się w życiu osobistym, rodzinnym i społecznym tak jak Ojciec św., być orędownikami godności ludzkiej i bronić największego dobra jakim jest rodzina, życie człowieka.  Dzisiaj dla polskiej młodzieży zdolnej, ale z ubogich rodzin zbieramy datki przed kościołem na fundusz stypendialny. Za okazana pomoc i dar z serca bardzo dziękujemy.

  2. W październiku modlimy się na różańcu św. codziennie o godz. 17:30. Wyjątkowo w środę z racji 102. rocznicy Rycerstwa Niepokalanej różaniec będzie odmawiany procesyjnie po terenie parafii po Mszy św. wieczornej i zakończy się Apelem Maryjnym. Serdecznie zapraszamy Rycerzy Niepokalanej i wiernych do wspólnej modlitwy. 

  3. W poniedziałek na godz. 19:00 zapraszamy członków i sympatyków Klubu Seniora na spotkanie z Panią dr Anną Żelechowską, która przybliży temat profilaktyki zdrowotnej. Informujemy, że 18 października ( w piątek) Klub Seniora organizuje pielgrzymkę do klasztoru we Mstowie, na Przeprośną Górkę i do Parku Miniatur. Zbiórka uczestników przed plebanią o godz. 9:45. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Zapisy w kancelarii i w zakrystii. 

  4. W poniedziałek Dzień Nauczyciela. Będziemy się modlić za nauczycieli, wychowawców, katechetów, pracowników szkoły i oświaty.

  5. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny, któremu przyświeca motto „Idźcie i głoście”. Przez cały tydzień będziemy modlić się za misjonarzy i misjonarki i o nowe powołania misyjne.

  6. Polecamy prasę: katolicki tygodnik „Niedziela”, artykuł pt: „Katolicka optyka wyborcza” i wspomnienie o Świętym Janie Pawle II.

  7. Godną i zbawienną rzeczą jest modlić się za zmarłych, aby dobry Bóg przyjął ich do Królestwa Wszystkich Świętych w niebie. Zbliża się listopad miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Pamiętajmy o Mszy św. zamówionej w intencji o niebo dla naszych bliskich krewnych i o wypominkach czyli modlitwie pomagającej duszom w czyśćcu cierpiącym. Druki wypominkowe są rozłożone na ławeczkach. Prosimy je czytelnie wypełnić i ofiarą przekazać do duszpasterzy.

  8. Dzisiaj bardzo ważny dzień dla nas Polaków . Wybieramy nowych senatorów i posłów. W naszych rękach przyszłość Polski. Zachęcamy do udziału w wyborach.

  9. W przyszłą niedzielę III miesiąca wszystkie ofiary w kopertach i na tacę przeznaczamy na upiększanie naszego kościoła. Wszystkim drogim Parafianom, którzy wspierają modlitwą, pracą i ofiarą piękno naszej świątyni składamy wielkie podziękowanie. Bóg zapłać