Ogłoszenia duszpasterskie 2019-10-20

XXIX Niedziela Zwykła, 20.10.2019 r.

  1. Dzisiaj  rozpoczynamy Tydzień Misyjny pod zawołaniem „Ochrzczeni i posłani”. Tydzień Misyjny to szczególny czas powszechnej troski o misjonarzy. Każdy misjonarz jest wielkim ambasadorem naszej ojczyzny. Misjonarze mają bardzo często bardzo trudne warunki bytowe. Jak pomóc misjonarzom : - modlitwa w intencji misji i modlitwa o nowe powołania misyjne, - wsparcie materialne tych, którzy posiadają mniej niż My. W Tygodniu Misyjnym będziemy więcej pamiętali w modlitwie, misjonarkach i misjonarzach.  W przyszłą niedzielę będziemy zbierać datki do puszek przed kościołem dla misjonarzy i misjonarek.

  2. We wtorek o godz. 17:30 rozpocznie się spotkanie modlitewne dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z kl. VI. Po modlitwie katecheza o bierzmowaniu. Serdecznie zapraszamy.

  3. W tygodniku katolickim „Niedziela” polecamy artykuł pt: „Misjonarze bez habitu” jak również artykuł „Misje na dalekim Kazachstanie”.

  4. Artysta muzyk Paweł Kmieć, nasz parafianin, aktualnie organista archikatedry częstochowskiej zaprasza 27.10.2018 r. na godz. 16:30 do bazyliki archidiecezjalnej na Recital Organowy. Wstęp wolny.

  5. W Częstochowie na parkingu Jasnej Góry jest bardzo piękna i atrakcyjna wystawa o Ziemi Świętej pt; Śladami Chrystusa. Organizujemy wspólne zwiedzanie tej wyjątkowej wystawy w piątek o godz. 15:00. Zapisy chętnych do wtorku w zakrystii lub w kancelarii. Cena biletu ulgowego dla grup 15 zł. Dojazd na parking we własnym zakresie. 

  6. Zbliża się listopad miesiąc modlitw za naszych drogich zmarłych. Pamiętajmy o zamówieniu Mszy św. za naszych bliskich i o wypominkach, czyli modlitwie pomagającej duszom w czyśćcu cierpiącym. Druki wspominkowe rozłożone na ławeczkach należy czytelnie wypełnić i ze stosowną ofiarą przekazać w zakrystii.

  7. Oczyść dom i świat z elektrośmieci. Od poniedziałku będziemy zbierać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Tą akcją będziemy wspierać polskich misjonarzy i misjonarki. 

  8. Dzisiaj III niedziela miesiąca. Wszystkie ofiary składane na tacę i w kopertach przeznaczamy na naszą świątynię. Wszystkim drogim Parafianom, którzy wspierają modlitwą pracą i ofiara upiększanie naszej świątyni składamy wielkie podziękowanie. Bóg zapłać.