Ogłoszenia duszpasterskie 2019-10-27

XXX Niedziela Zwykła, 27.10.2019 r.

 1. Dzisiaj wspominamy 17. rocznicę konsekracji naszego kościoła. Modlimy się za całą parafię i wszystkich dobrodziejów świątyni o szczególne łaski od Boga dla naszej wspólnoty. Dzisiaj też jest dzień modlitw za prześladowanych chrześcijan w różnych miejscach świata.

 2. W poniedziałek na godz. 19:00 zapraszamy na spotkanie wszystkich członków i sympatyków Klubu Seniora „Maksymilian”. W czasie spotkania odbędzie się promocja książki autorstwa przewodniczącego naszego Klubu dr Wiesława Gaździckiego pt: Kapitan Jan Gaździcki – ps. „Kazik”. Książka pięknie wydana, z ciekawymi zdjęciami z Powstania Warszawskiego. Postać „Kazika” jest przykładem patriotycznej i wzorowej postawy umiłowania Ojczyzny. 

 3. W piątek Uroczystość Wszystkich Świętych. W duchu pamięci, wdzięczności,  miłości i modlitwy polecajmy Miłosierdziu Bożemu tych, którym zawdzięczamy dar życia, miłości, wiary i wychowania. Jako ludzie wierzący pamiętajmy o pełnym uczestnictwie we Mszy św. w intencji naszych drogich zmarłych. Nasza obecność na cmentarzu niech ma charakter religijny i modlitewny, a nie tylko zewnętrzny płytki, obyczajowy. Wierni mogą zyskać odpust zupełny, czyli darowanie kar dla duszy w czyśćcu cierpiącej. By zyskać odpust zupełny należy:
  a) Być po spowiedzi św.
  b) Uczestniczyć we Mszy św.
  c) Przyjąć Komunię św.
  d) Pomodlić się na intencję Ojca św.
  Ze względu na godność i świętość miejsca na cmentarz nie wprowadzamy psów, innych zwierząt i nie palimy papierosów.
  W naszej parafii Msze św. będą  jak w każdą niedzielę bez Mszy św. o godz. 15:00. 
  W zakrystii przyjmujemy na wypominki za zmarłych z naszych rodzin.

 4. W piątek 2 listopada, Dzień Zaduszny, modlimy się za wszystkich zmarłych – naszych bliskich z rodziny, sąsiadów, przyjaciół, pedagogów, kapłanów. W modlitwie pamiętamy o naszych braciach i  siostrach czekających w „przedsionku nieba” – w czyśćcu na wejście do domu Ojca Niebieskiego. Polecamy ich w modlitwach miłosiernemu Stwórcy. Mocno wierzymy, że spotkamy się z nimi w wieczności. Swoją wiarę opieramy na fakcie zmartwychwstania naszego Zbawiciela – Jezusa Chrystusa. Od soboty przez osiem dni – oktawę, różaniec św. z wypominkami pół godz. przed  Eucharystią, a potem Msza św. za zmarłych. Serdecznie zapraszamy wiernych do modlitwy.

 5. Z racji tego, że  pierwszy  piątek wypada w święto spowiedź pierwszo piątkowa będzie w czwartek od godz. 17:00. W pierwszą sobotę miesiąca Msza św. poranna będzie w intencji wynagradzającej zniewagi i zelżywości wobec Niepokalanego Serca Maryi. A wieczorna Msza św. będzie w intencji Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych.

 6. Na ławeczkach jest wyłożona prasa katolicka prosimy o zainteresowanie się mądrymi i szlachetnymi tytułami i treściami. Polecamy tygodnik „Niedziela”, Rycerza Niepokalanej.

 7. Dzisiaj  kończymy Tydzień Misyjny. To był szczególny czas powszechnej troski o misjonarzy. Każdy misjonarz jest wielkim ambasadorem naszej ojczyzny. Misjonarze mają bardzo często bardzo trudne warunki bytowe. Jak pomóc misjonarzom:
  - modlitwa w intencji misji i modlitwa o nowe powołania misyjne,
   wsparcie materialne tych, którzy posiadają mniej niż My.
  Przed kościołem zbieramy datki do puszek na pomoc dla misjonarzy i misjonarek. Prosimy o dar z serca. Na pomoc misjonarzom zbieramy wszystkie elektrośmieci.

 8. Wszystkich parafian, którzy wspierają dzieło upiększania naszej świątyni. Niech dobry Bóg będzie nagrodą za wielkość serca. Bóg zapłać