Ogłoszenia duszpasterskie 2019-11-10

XXXII Niedziela Zwykła, 10.11.2019 r.

  1. Najdroższa nam OJCZYZNA – POLSKA. Za jej niepodległość rodacy płacili ogromną cenę krwi  i  ofiar. Dzisiaj 101. rocznica odzyskania  wolności. Wielkie Święto dla wszystkich Polaków w kraju i na emigracji. W Święto Niepodległości stańmy do apelu. Chwała bohaterom. Na Mszach św. modlimy się za naszą umiłowaną Ojczyznę, za wszystkich Polaków w kraju i na emigracji o pomyślność  i błogosławieństwo Boże. O godz. 18:30 zapraszamy wiernych na  okolicznościową, akademię poświęconą Świętu Niepodległości Zachęcamy wiernych do wywieszenia flagi narodowej.

  2. Dzisiaj przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym w wielu krajach świata. Czy wiesz, że... 105 tys. chrześcijan ginie rocznie za wiarę w Chrystusa, co pięć minuty ginie chrześcijanin? 200 milionów chrześcijan jest brutalnie prześladowanych. W ponad 116 krajach łamie się prawo wolności religijnej. Świat milczy my działajmy!

  3. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania będzie we wtorek dla kl. VIII i I ponadpodstawowych, a dla kl. VII w piątek. Rozpoczynamy udziałem we Mszy św. a potem spotkanie. 

  4. W środę na godz. 18:30 planujemy wyjście do kina na bardzo ważny i wartościowy film pt: „Nieplanowane”. Zapisy chętnych do wtorku w kancelarii lub w zakrystii. . 

  5. Do środy zbieramy zużyty sprzęt RTV i AGD. Sprzęt zużyty przywozimy na plac przed plebanię. Uzyskany dochód ze zbiórki będzie przekazany dla misjonarzy i misjonarek z Polski na sprzęt medyczny w krajach afrykańskich.

  6. Polecamy prasę katolicką: „Niedzielę” i artykuł pt.: „Świętujemy Niepodległość”. Jest też najnowsze wydanie „Rycerza Niepokalanej” i dodatkowo kalendarz na 2020 r.

  7. W przyszłą niedzielę będziemy gościć o. kapucyna misjonarza, który podzieli się z nami swoją wiarą i Słowem Bożym a my okażemy mu wsparcie przy budowie kościoła.

  8. Informujemy, że nasi przedstawiciele parafii z dokumentem upoważniającym od poniedziałku będą roznosić poświęcony opłatek na stół wigilijny. Prosimy o życzliwe ich przyjęcie. Ofiary składane przy przyjmowaniu opłatków będą w całości przekazane na nasz kościół. Wszystkich parafian ofiarodawców polecamy w modlitwie dobremu Bogu.