Ogłoszenia duszpasterskie 2019-11-17

XXXIII Niedziela Zwykła, 17.11.2019 r.

  1. W środę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Krąg Biblijny, aby ubogacić się Słowem Bożym.  

  2. W piątek przypada w liturgii wspomnienie św. Cecylii patronki muzyki i śpiewu. Modlimy się w intencji o błogosławieństwo dla pana Jana organisty, dla chóru „Dwie Korony” pod dyrekcja pani prof.  Marii Kloś  i dla scholki dziecięcej.

  3. W przyszłą niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla. Na Jasnej Górze od godz. 16:00 rozpocznie się Forum Akcji Katolickie w Sali Różańcowej. Wykłady tematyczne, dzielenie się świadectwami. O godz. 18:30 Msza św. Zapraszamy członków AK.

  4. Również w przyszłą niedzielę Wspólnota Rycerstwa Niepokalanej, która ubogaca życie naszej parafii przez dzieła modlitewne, charytatywne, zaangażowanie w liturgii i dzieła społeczne jest bardzo oddanym naszej parafii Stowarzyszeniem. Dzisiaj u Rycerzy Niepokalanej można będzie nabyć kieszonkowy kalendarzyk i modlitewnik, bardzo praktyczny i przydatny. Można otrzymać cudowny medalik, który jest pomocą, a często ratunkiem w sytuacjach trudnych, beznadziejnych. Noszenie medalika przynosi wiele łask i pomaga w przeciwnościach. Do puszek u Rycerzy można złożyć ofiarę jako dar dalszą na działalność Rycerstwa Niepokalanej. Prosimy o dar z serca, a Rycerze zobowiązują się do wytrwałej modlitwy za darczyńców.

  5. Pani Beata Bielecka – częstochowianka, harcerka chce reaktywować Drużynę Harcerską „OPOKA” i Drużynę Harcerska „WIERNOŚĆ”.  Spotkanie dla zainteresowanych harcerek będzie  27 listopada o godz. 16:30 na ulicy Okólnej 17/19 p. 110. Więcej szczegółów na plakatach. 

  6. Polecamy prasę katolicka „Niedziela”, „Rycerz Niepokalanej” i „W Naszej Rodzinie”. Warto ubogacić się czytając dobre artykuły.

  7. Dzisiaj gościmy o. Józefa Mizerę - kapucyna misjonarza, który podzieli się z nami swoją wiarą i Słowem Bożym, a my okażemy mu wsparcie przy budowie kościoła. Będzie też można nabyć książkę autorstwa o. Józefa pt: „Złapałem Boga za nogi”.

  8. W przyszłą niedzielę wszystkie ofiary w kopertach i na tacę będą przekazane na potrzeby naszej świątyni. Wszystkich parafian ofiarodawców wspierających upiększanie naszego kościoła polecamy w modlitwie Bogu i z serca dziękujemy. Bóg zapłać