Ogłoszenia duszpasterskie 2019-11-24

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA, 24.11.2019 r.

  1. Równo trzy lata temu, we wszystkich świątyniach w kraju dokonaliśmy uroczystego Aktu Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana. Akt ten jest uznaniem Chrystusa i Jego panowania nad całym światem i poddaniem się Jego prawu. Uroczystość Chrystusa Króla jest też  patronalnym Świętem Akcji Katolickiej i dlatego upraszamy obfitość łask Bożych dla  działalności Akcji Katolickiej. Po Mszy św. o godz. 12:00 wystawienie Najśw. Sakramentu, Litania do Najśw. Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia.

  2. W poniedziałek  po Mszy św. wieczornej zapraszamy na koleżeńskie spotkanie dla wszystkich członków i sympatyków Akcji Katolickiej. 

  3. Od soboty przez osiem dni po każdej wieczornej Mszy św. będziemy odmawiać modlitwy nowennowe przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. Serdecznie zapraszamy Rycerzy Niepokalanej i wszystkich wiernych.

  4. W środę 4 grudnia od godz. 14:00 w Przychodni Lekarskiej „Medicom Bis” przy ul. Płużaka 5 odbędą się badania USG Doppler przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG tarczycy, nerek  płuc, stawów oraz echo serca. Koszt badania 55zł.

  5. Polecamy parafianom katolickie czasopisma:  tygodnik „Niedziela”, „Rycerza Niepokalanej”, „W naszej rodzinie”.   W „Niedzieli” polecamy ciekawe artykuły o Kościele pt: „Przepis na Kościół” czy artykuł – „Nie wystarczy tylko przyjść”.

  6. Jak co roku pragniemy dzieciom z rodzin ubogich zorganizować spotkanie ze św. Mikołajem. Na ten cel w przyszłą niedzielę Akcja katolicka będzie zbierać datki do puszek przed kościołem.

  7. „Kryzysy w małżeństwie i rodziny oraz sposoby ich przezwyciężania” to temat Rekolekcji dla małżonków prowadzonych przez Ks. dra Marka  Dziewieckiego w  Kościele  Akademickim przy ul. Kilińskiego 132. Termin rekolekcji: od 29 XI do 1XII. Serdecznie zachęcamy małżonków do skorzystania z tych rekolekcji. Szczegóły na plakacie.

  8. Nasi ministranci wczoraj na turnieju piłki nożnej zdobyli II i III miejsce i przywieźli dwa puchary. Gratulujemy naszym ministrantom.

  9. Wszystkim drogim rodzinom za składane ofiary na nasz kościół wyrażamy gorące podziękowanie. Bóg zapłać.