Ogłoszenia duszpasterskie 2019-12-01

I NIEDZIELA ADWENTU, 01.12.2019 r.

  1. Rozpoczęliśmy ADWENT. Na każde narodzenie trzeba czekać i umieć się na nie przygotować. I dlatego jest Adwent, czyli czas oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa - Zbawiciela Świata. Świat robi wszystko, żeby wyrzucić nam z pamięci, zwyczajów i naszej wrażliwości czas adwentowy. Nie przegapmy więc Adwentu, bo możemy przegapić narodziny Boga. Codziennie roraty o godz. 18:00 dla dzieci z rodzicami.  Dzieci będą otrzymywały na roratach pobożne obrazki, z których utworzą plakat i hasło. Również dzieci będą losowały figurkę z Panem Jezusem. Nadto będą losowały słodycze, które w koszyczku pod chórem będą darem od rodziców, dziadków czy starszych. Prosimy o słodkie dary dla dzieci.   Na koniec Adwentu dzieci wytrwałe otrzymają nagrody. Ogłaszamy też konkurs z nagrodami na najpiękniejszy lampion. Wszystkich wiernych zapraszamy do udziału w roratach.  

  2. Trwa Nowennę przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Modlimy się codziennie po Mszy św. wieczornej. 

  3. W poniedziałek Msza św. o godz. 18:00 będzie w intencji Akcji Katolickiej. Po modlitwie wspólne spotkanie na sali i wykład literata Michała Sejfrieda. Serdecznie zapraszamy członków i sympatyków na wspólną modlitwę i braterskie spotkanie.

  4. Zbliża się św. Mikołaj, radosny dzień dla dzieci. Dzisiaj członkowie Akcji Katolickiej i Rycerstwa Niepokalanej zbierają datki na paczki od św. Mikołaja dla dzieci. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcą za dar z serca. Święty Mikołaj przyjedzie do dzieci w czwartek o godz. 16:30. Spotkanie ze św. Mikołajem będzie na sali na plebani. 

  5. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź św. od godz. 7:30 i od 16:00. 

  6. W pierwszą sobotę miesiąca Msza św. poranna będzie w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi za wszystkie zniewagi, grzechy i zelżywości, a wieczorna Msza św. będzie w intencji Żywego Różańca.  

  7. W przyszłą niedzielę dzieci komunijne na Mszy św. o godz. 15:00 otrzymają poświęcony medalik. Na tę uroczystość zapraszamy wszystkich rodziców dzieci, dla których też po Mszy św. będzie krótkie spotkanie z kapłanem.

  8. „Paczuszka dla maluszka”. To akcja zbierania artykułów: pieluszki, chusteczki, kosmetyki i artykuły dla dzieci z Domów Samotnej Matki. Składając dar w przedsionku kościoła otrzymamy wykonaną przez dzieci bombkę na choinkę.

  9. Fizjoterapeutka pani Elżbieta z naszej parafii zaprasza przez najbliższe dwa poniedziałki, środy i czwartki na godz. 15:30 na bezpłatne leczenie, masażem, laserem, ultradźwiękami i elektroterapią.

  10. Rodzinom z naszej parafii za wsparcie, modlitwę i pomoc przy upiększaniu naszego kościoła wyrażamy wdzięczność. Bóg zapłać.