Ogłoszenia duszpasterskie 2019-12-08

II NIEDZIELA ADWENTU, 08.12.2019 r.
Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

  1. Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. To patronalne święto Rycerstwa Niepokalanej. Od godz. 12:00 do 13:00 będzie Godzina Łaski. Adwent to czas czuwania nad samym sobą, żeby Bóg nie przeszedł do nas nadaremno. Czuwać to kochać, bo tylko ten kto kocha, nie przeoczy przychodzącej Miłości. Wszystkich wiernych zapraszamy do udziału w roratach. Dzisiaj jest też niedziela modlitwy i wsparcia duchowego i materialnego Kościoła na Wschodzie. 

  2. W poniedziałek na Mszę św. wieczorną zapraszamy wszystkich członków i sympatyków Klub Seniora - Maksymilian.  Wspólnie będziemy się modlić w intencji o błogosławieństwo Boże dla całej Wspólnoty Klubu Seniora i ich rodzin i w intencji pana dr Wiesława Gaździckiego – Prezesa Klubu z racji imienin. Po Mszy św. spotkanie prozdrowotne panią doktor Anną Żelechowską. 

  3. W środę po Mszy św. zapraszamy wszystkich, którzy chcą pogłębić znajomość Pisma św. na Krąg Biblijny.

  4. Bardzo serdecznie dziękujemy w imieniu dzieci wszystkim parafianom za pomoc w zorganizowaniu uroczystości św. Mikołaja. Św. Mikołaj spotkał się i obdarzył  prezentami 100 dzieci z naszej parafii.    

  5. Drodzy parafianie zapraszamy i zachęcamy was do czytania katolickiej prasy. Szczególnie polecamy nasz tygodnik „Niedziela” a  w nim artykuł pt: „ Niepokalana – nasz ideał”. Jako ludzie wierzący powinniśmy ubogacać się duchowo, intelektualnie i kulturowo, ale w duchu wiary, nigdy zaś w duchu wrogim Bogu, Kościołowi i ludziom wierzącym, a tak wiele czasopism codziennych i tygodniowych przez nas nabywanych uderza w naszą wiarę, w naszą rodzinę i zasady życia ewangelicznego. Niech nam przyświeca myśl: Każda rodzina, czyta prasę katolicką.  

  6. Caritas Polska rozprowadza świece na stół wigilijny, by pomóc ludziom biednym,  w potrzebie na nadchodzące Święta. Koszt 7 zł. Świece są na ławeczkach przy wyjściu z kościoła, a duże świece są w zakrystii po 15 zł. Poświęcone opłatki na stół wigilijny można nabyć w zakrystii.

  7. Ubierz choinkę dla Jezusa! To wezwanie zapraszające nas parafian: dzieci, rodziców, babcie i dziadków - wszystkich do tworzenia ozdób choinkowych w formie zawieszki dowolną techniką by udekorować naszą wspólną parafialną choinkę przed kościołem. Po wyjściu z kościoła nasza choinka stoi po lewej stronie z lampkami. Ozdoby możemy zawieszać sami lub składać w zakrystii. Niech nasza choinka parafialna będzie bardzo piękna. 

  8. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy REKOLEKCJE ADWENTOWE. Udział w rekolekcjach niech będzie wyrazem naszej wiary, spowiedź św. znakiem  naszego  nawrócenia, a modlitwa wyrazem naszej miłości do Boga i do bliźniego. Właściwie przeżyte rekolekcje stanowią często początek nowego, lepszego etapu naszego życia. Czas rekolekcji jest wielkim darem łaski Bożej. Od nas zależy, jak z tego daru skorzystamy. Wszystkich Parafian zapraszamy do gorliwego przeżycia rekolekcji św. Dla wszystkich rodzin został wydrukowany biuletyn „Domowy Kościół”, w którym podany jest szczegółowy program REKOLEKCJI, zachęta, a także program wizyty duszpasterskiej - kolędy. Prosimy zabrać biuletyn do każdego domu - dostępny przy wyjściu z Kościoła.

  9. W przyszłą 3. niedzielę miesiąca grudnia, wszystkie ofiary składane na tacę i w kopertach będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła. Rodzinom, które pomagają przy upiększaniu naszej nowej świątyni ofiarą, modlitwa i pracą z głębi serca dziękujemy i mówimy.  Bóg wielki zapłać.