Ogłoszenia duszpasterskie 2019-12-15

III NIEDZIELA ADWENTU, 15.12.2019 r.

  1. Dzisiaj rozpoczynamy REKOLEKCJE ADWENTOWE. Czas najświętszy dla rodziców, dzieci, młodzieży i starszych. Bardzo serdecznie zapraszamy i zachęcamy wiernych do skorzystania z tego świętego i wielkiego daru łaski Bożej. Rekolekcje św. mają nas umocnić na duchu w naszym niełatwym życiu. Podczas rekolekcji zawierzmy siebie i naszych najbliższych dobremu Bogu. Pomóżmy sobie wzajemnie, abyśmy wszyscy przez udział w rekolekcjach  i spowiedź św. przygotowali się jak najgodniej na  Święta Bożego Narodzenia. Rekolekcje prowadzi Ojciec dr Stanisław Piętka – Prezes Narodowy Rycerstwa Niepokalanej z Niepokalanowa,  którego ogarniamy modlitwą. Przy wyjściu z kościoła na ławeczkach jest wyłożony biuletyn „Domowy Kościół” z zaproszeniem i ze szczegółowym programem na całe rekolekcje adwentowe. W biuletynie jest też podany całkowity rozkład kolędy. Prosimy biuletyn zabrać do każdego domu. Na ławeczkach przy wyjściu z kościoła jest rozłożona prasa katolicka. Niech studium dobrych i wartościowych artykułów ubogaci nas duchowo w czasie rekolekcji. 

  2. W zakrystii można nabyć poświęcony opłatek na stół wigilijny. W parafii rozprowadzamy świece „Caritas” na stół wigilijny, jako dar serca dla ubogich. Małe świece są po 7 zł. Duże świece są w zakrystii po 15 zł. Pod chórem do kosza można składać żywność dla rodzin w potrzebie. A na sali katechetycznej trwa Kiermasz Świętego Maksymiliana. Na kiermaszu można nabyć: dobrą książkę na prezent gwiazdkowy, kartki świąteczne z motywem religijnym, sianko na stół wigilijny dla zachowania pięknej polskiej tradycji przypominającej, że Pan Jezus urodził się na sianku. Serdecznie zapraszamy wiernych na kiermasz. 

  3. Nasz lektor Mateusz Chowaniec, choć jest zawodowym strażakiem i pracuje, to chętnie służy przy ołtarzu. Mateusz jest także wspaniałym utytułowanym pływakiem między innymi: mistrz Polski  i wicemistrz olimpijski w stylu zmiennym. Mateusz chce kontynuować swoją pasję pływania i zdobywać dalsze rekordy. Po prostu potrzebuje firmę lub osoby, które wsparłyby go finansowo i okazały mu pomoc. W sprawie tej pomocy można skontaktować się z Mateuszem w zakrystii.

  4. Ubierz choinkę dla Jezusa! Zapraszamy parafian: dzieci, rodziców, babcie i dziadków - wszystkich do tworzenia ozdób choinkowych w formie zawieszki dowolną techniką by udekorować naszą wspólną parafialną choinkę przed kościołem. Po wyjściu z kościoła nasza choinka stoi po lewej stronie. Ozdoby możemy zawieszać sami lub składać w zakrystii. Postarajmy się, niech nasza choinka parafialna będzie bardzo piękna. 

  5. W naszej świątyni przez cały rok prowadzimy prace podnoszące walor artystyczny kościoła. Dzisiaj jest 3. niedziela miesiąca. Wszystkie ofiary w kopertach i na tacę w grudniu będą przeznaczone na ogrzewanie świątyni. Wszystkim rodzinom, które pomagają przy upiększaniu naszej nowej świątyni ofiarą, modlitwą i pracą z głębi serca dziękujemy i mówimy.  Bóg wielki zapłać.