Ogłoszenia duszpasterskie 2019-12-22

IV NIEDZIELA ADWENTU, 22.12.2019 r.

  1. We wtorek  Wigilia Bożego Narodzenia. Dzień wyjątkowy i podniosły. W naszych katolickich domach Wigilia  zgodnie z tradycją ma charakter postny, niech rozpocznie się wspólną modlitwą całej rodziny. Ojciec rodziny niech przeczyta z Pisma  św. fragment o Narodzeniu Pana Jezusa. Łamiąc się opłatkiem pamiętajmy o życzliwości i dobroci, wdzięczności i braterskim przebaczeniu. Zakończmy wieczerzę wspólnym śpiewem kolęd i udziałem w Pasterce, którą odprawi Ks. Bp. Antoni Długosz.  

  2. W środę Uroczystość Narodzenia Pańskiego, piękne, radosne i rodzinne Święta. A w środę Drugi Dzień Świąt Bożego Narodzenia- Święto Świętego Szczepana.  Porządek Mszy św. niedzielny, ale bez Mszy św. o godz. 15:00. 

  3. Na ławeczkach są małe świece Caritas na stół wigilijny, a duże świece w zakrystii. Zakup świecy jest darem serca i wyrazem solidarności z rodzinami najuboższymi.  W zakrystii można nabyć poświęcony opłatek na wieczerzę wigilijną. Do biednych rodzin jest przygotowany koszy pod chórem można składać dary dla potrzebujących.

  4. Polecamy wiernym prasę katolicką szczególnie nasz katolicki tygodnik „Niedziela”. Jest w nim wiele pięknych, mądrych i ubogacających artykułów dla dzieci, młodzieży i starszych. Zachęcamy do przeczytania artykułów pt: ’’Tajemnica Bożego Narodzenia”, czy tekst pt: „Tajemnice żłóbka”. Do „Niedzieli jest dołączony piękny kalendarz ścienny z prymasem Stefanem Wyszyńskim. Jest też płyta z kolędami Golec Uorkiestra. „Niedziela” kosztuje 10 zł. Zapraszamy wszystkich parafian do odwiedzenia naszej strony internetowej pod adresem swmaksymilian.pl i strony na facebooku. Znajdziecie na niej aktualne informacje z  parafii.  Zachęcamy również do współtworzenia treści strony parafialnej przez przesyłanie zdjęć i innych materiałów, które dokumentują życie naszej wspólnoty. Więcej informacji na stronach internetowych. 

  5. Od piątku rozpoczynamy wizytę duszpasterską – kolędę. I Tak w piątek odwiedzimy mieszkańców ul. Starzyńskiego 13 i 15, a w sobotę ul. Grota-Roweckiego i Starzyńskiego 5. Kolędę rozpoczynamy od godz. 15:00 a w sobotę od godz. 10:00. Cały rozkład kolędy jest wydrukowany w biuletynie „Domowy Kościół”, na drzwiach i w gablocie, a także na stronach internetowych. W kolędzie będzie pomagał ksiądz Sebastian Kępa.

  6. Wszystkim parafianom, darczyńcom i ofiarodawcom mówimy - Bóg wielki zapłać.