Ogłoszenia duszpasterskie 2020-01-12

Niedziela Chrztu Pańskiego 12.01.2020 r.

 1. Dzisiaj niedziela jest dniem wdzięczności Bogu i rodzicom za dar chrztu św. Pierwszego i najważniejszego sakramentu św., który uczynił nas dziećmi Bożymi. Również dzisiaj na godz. 16:30 zapraszamy na wspólny opłatek i kolędowanie wszystkich członków Akcji Katolickiej, Żywego Różańca, Rycerstwa Niepokalanej, Oazy Rodzin i Asysty Parafialnej.

 2. W poniedziałek zapraszamy członków i sympatyków Akcji Katolickiej na Mszę św. wieczorną i modlitwę w intencji obrony życia w naszej ojczyźnie. Po Mszy św. spotkanie na sali. 

 3. W poniedziałek zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00 wszystkich członków i sympatyków Klubu Seniora przy naszej parafii. Modlitwa będzie w i intencji o błogosławieństwo dla całej wspólnoty Klubu Seniora „Maksymilian”, a potem  spotkanie na , którym zostanie podsumowana działalność Klubu. Informujemy Seniorów o organizowaniu pielgrzymko – wycieczki do Zakopanego od 24 do 28 marca w ośrodku wypoczynkowym „Kolejarz”. Zapisy przed zebraniem od godz. 18:30. Ilość miejsc ograniczona decyduje pierwszeństwo zapisu.

 4. Porządek kolędy na bieżący tydzień:
  Poniedziałek            13.01 ul. Witosa 2 i 4 
  Wtorek 14.01  ul. Witosa 3 i 5 
  Środa                       15.01   ul. Kosmowskiej 3 i 6  
  Czwartek                 16.01   ul. Sosabowskiego 3 i 9 
  Piątek                      17.01.ul. Sosabowskiego 1 i 5, 15 i 17 
  Sobota                    18.01. ul. Jankowskiego, Sosabowskiego 7 i Kosmowskiej 4

 5. Polecamy wiernym nasz katolicki tygodnik „Niedziela”. Wiele bardzo interesujących artykułów na temat chrztu św. Choćby artykuł pt; „Chrzestny czy sponsor”.

 6. W przyszłą 3. niedzielę miesiąca wszystkie ofiary w kopertach i na tacę będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła. Z głębi serca dziękujemy wszystkim rodzinom za życzliwe i serdeczne przyjęcie kapłanów z wizytą duszpasterską. Rodziny, które były przeszkodzono i nie mogły przyjąć kapłana, a mają takie życzenie proszone są o zgłoszenie kolędy w zakrystii na tzw. poprawki.