Ogłoszenia duszpasterskie 2020-01-26

III Niedziela Zwykła 26.01.2020 r.

  1. Trwamy w modlitwie o uproszenie u Boga jedności wśród chrześcijan. 

  2. W poniedziałek na godz. 19:00 zapraszamy na spotkanie członków i sympatyków Klubu Seniora przy naszej parafii. Informujemy, że są jeszcze wolne miejsca na wyjazd do Zakopanego – zimowej stolicy Polski od 24 do 28 lutego. Dojazd autokarem, zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych w domu wypoczynkowym „Kolejarz” w centrum miasta z pełnym wyżywieniem. Przewidziane atrakcje: wjazd kolejką na Gubałówkę, zwiedzanie cmentarza na Pęksowym Brzysku gdzie spoczywają wielcy artyści, poeci, sportowcy oraz zasłużone dla miasta osoby, nawiedzenie zabytkowego drewnianego kościoła, zwiedzanie pustelni Brata Alberta  z kaplicą na Kalatówkach. Nawiedzanie sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach – wotum wdzięczności górali za ocalenie życia św. Jana Pawła II. Nadto wędrówki po uroczych dolinach tatrzańskich oraz inne ciekawe atrakcje. Był Dzień Babci i Dziadka, może dzieci wdzięczne za wszelkie dobro rodzicom Seniorom, mogliby zafundować odpoczynek w Zakopanem. Zachęcamy bo warto. Zapisy w poniedziałek od godz. 18:30 w kawiarence lub w zakrystii i w kancelarii. 

  3. W 1. sobotę miesiąca Msza św. poranna w intencji wynagradzając Niepokalanemu Sercu Maryi za wszelkie zniewagi i zelżywości i modlitwy wynagradzające, a wieczorna Msza św. w i intencji wspólnoty Żywego Różańca.

  4. W przyszłą niedzielę Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. W każdym katolickim domu powinna być gromnica, która przypomina, że Chrystus jest Światłem na drogach naszego życia. Gromnicę zapalamy w naszych domach w razie każdego niebezpieczeństwa i zagrożenia.  Trzymając zapaloną gromnicę w ręku prosimy Boga o pomoc i oddalenie przeciwności. Poświęcenie gromnic na każdej Mszy św. Gromnice można nabyć w zakrystii.

  5. W naszej parafii jest wiele osób, które żyją bez sakramentu małżeństwa a nie maja przeszkód by zawrzeć sakramentalne małżeństwo. Osoby w takim stanie nie mogą przystępować do komunii św., nie otrzymają rozgrzeszenia przy spowiedzi św., nie mogą być rodzicami chrzestnymi. Prosimy te osoby o przemodlenie swojej sytuacji i podjęcie decyzji na małżeństwo sakramentalne  z błogosławieństwem Bożym.

  6. Wiernym polecamy tygodniki  katolickie – „Rycerz Niepokalanej”, „Nasza Rodzina” czy  „Niedziela”, dla dzieci „Moje Pismo Tęcza” i „Rycerzyk Niepokalanej”. Bardzo wiele dobrych  ciekawych artykułów. Warto czytać prasę katolicką. 

  7. Wyrażamy wdzięczność wszystkim rodzinom z naszej parafii za życzliwe przyjęcie kapłanów po kolędzie, dziękujemy za dobroć serca, ofiarność i przychylność wobec naszej wspólnoty parafialnej. Z potrzeby serca mówimy wielkie Bóg zapłać. Za Waszą dobroć i wiarę, niech Wam Bóg jak najobficiej błogosławi na każdy dzień.