Ogłoszenia duszpasterskie 2020-02-02

IV Niedziela Zwykła 02.02.2020 r.

  1. Dzisiaj Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. W każdym katolickim domu powinna być gromnica, która przypomina, że Chrystus jest Światłem na drogach naszego życia. Gromnicę zapalamy w naszych domach w razie każdego niebezpieczeństwa i zagrożenia, a także godzinę skonania podajemy umierającym.  Trzymając zapaloną gromnicę w ręku prosimy Boga o pomoc i oddalenie przeciwności. Poświęcenie gromnic na każdej Mszy św.  Jest to też, dzień modlitw za wszystkie siostry zakonne czynne i klauzurowe. Gromnice można nabyć w zakrystii.

  2. W poniedziałek Msza św. wieczorna w intencji Akcji Katolickiej. A następnie spotkanie na sali. Serdecznie zapraszamy.  

  3. We wtorek zapraszamy kandydatów do bierzmowania z kl. VIII i kl. I szkół ponadpodstawowych. Rozpoczniemy udziałem we  Mszy  św. a potem spotkanie na sali.

  4. W środę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Krąg Biblijny, aby pogłębić znajomość Pisma św.

  5. W piątek I miesiąca spowiedź św. rano o godz. 7:30 i od godz. 16:00.

  6. Zachęcamy wiernych do przeczytania w tygodniku –„Niedziela” artykuły pt:  „Z czego żyją zakonnice klauzurowe”, i o ciekawej pracy sióstr Zakonu Ducha Świętego” w 850. rocznicę powstania zakonu. 

  7. W przyszłą niedzielę Akcja Katolicka będzie zbierać datki przed kościołem dla sióstr zakonnych kontemplacyjnych. Siostry klauzurowe błagają o wsparcie w zamian obiecują modlitwę. Same przyjechać nie mogą bo one nie opuszczają całe życie swojego klasztoru. Serdecznie prosimy o dar z serca.

  8. Parafia nasza organizuje pielgrzymkę samolotowo – autokarową od 15 do 22 czerwca do Portugalii, do Fatimy najsłynniejszego w Europie sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej i do innych ważnych miejsc pielgrzymkowych i do  Hiszpanii znanego sanktuarium św. Jakuba Apostoła do Composteli. Zapisy chętnych w kancelarii lub zakrystii do 20 lutego ze względu na rezerwację samolotu. Szczegółowy program jest wywieszony w gablotach i dostępny dla zainteresowanych w zakrystii. Pielgrzymka to dobra duchowa propozycja, kto może to bardzo serdecznie zachęcamy i zapraszamy do pielgrzymowania.

  9. Bardzo gorąco dziękujemy wszystkim rodzinom, które ofiarą, modlitwą i życzliwością wspierają  naszą parafię. Bóg wielki zapłać