Ogłoszenia duszpasterskie 2020-02-09

V Niedziela Zwykła 09.02.2020 r.

  1. W poniedziałek zapraszamy członków i sympatyków Klubu Seniora w naszej parafii na spotkanie o godz. 19:00. Pani mgr Danuta Kalaman przeprowadzi wykład o  relacjach interpersonalnych i komunikacji społecznej. Przed spotkaniem należy dokonać formalności związanych z wyjazdem do Zakopanego. 

  2. We wtorek w liturgii wspomnienie Matki Bożej z Lourdes – Uzdrowienie Chorych.  Zapraszamy wszystkich chorych na wspólną modlitwę na godz. 11:00 do parafii św. Wojciecha. Mszy św. będzie przewodniczył ks. arcybiskup Wacław Depo. Po Mszy św. wspólny poczęstunek dla chorych. Prosimy zdrowych członków rodziny o pomoc w dowiezieniu chorych do par. św. Wojciecha.

  3. W przyszłym tygodniu będziemy rozprowadzać zdrapki wielkopostne. Polecamy czasopisma religijne: „Rycerz i Rycerzyk Niepokalanej”, „Niedziele” , w której jest dołączony piękny modlitewnik o miłość. 

  4. Parafia nasza organizuje pielgrzymkę samolotowo – autokarową od 15 do 22 czerwca do Portugalii, do Fatimy najsłynniejszego w Europie sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej i do innych ważnych miejsc pielgrzymkowych i do  Hiszpanii znanego sanktuarium św. Jakuba Apostoła do Composteli. Zapisy chętnych w kancelarii lub zakrystii do 20 lutego ze względu na rezerwację samolotu. Szczegółowy program jest wywieszony w gablotach i dostępny dla zainteresowanych w zakrystii. Pielgrzymka to dobra duchowa propozycja, kto może to bardzo serdecznie zachęcamy i zapraszamy do pielgrzymowania.

  5. Dzisiaj Akcja Katolicka zbiera datki przed kościołem dla sióstr zakonnych kontemplacyjnych. Siostry błagają o wsparcie w zamian obiecują gorliwą modlitwę. Same przyjechać nie mogą bo one nie opuszczają całe życie swojego klasztoru. Dar z serca dla tych świętych niewiast jest wyrazem naszej solidarności i dobroci przy zimowej porze, a klasztory z grubymi murami są bardzo trudne do ogrzania. Serdecznie prosimy o dar z serca. 

  6. W przyszłą 3. niedzielę miesiąca wszystkie ofiary przeznaczamy na naszą świątynię. Rodziny, które ofiarą, modlitwą i życzliwością ogarniają naszą parafię polecamy łaskawości i dobroci Bożej. Bóg wielki zapłać.