Ogłoszenia duszpasterskie 2020-02-16

VI Niedziela Zwykła 16.02.2020 r.

  1. Już dziś w przededniu Wielkiego Postu rozprowadzamy Zdrapki Wielkopostne. Zdrapka zachęca nas do codziennego wykonania nie trudnego zadania , które ma nas inspirować do bogatszego duchowego przeżycia czasu Wielkiego Postu. Jest to wspaniała pomoc dla  każdego chrześcijanina i dla naszych rodzin. Zachęcamy do skorzystania z tej ciekawej propozycji. Zdrapki można nabywać przed kościołem w cenie 3 zł.

  2. Dzisiaj o godz. 16:30 w parafii św. Zygmunta odbędzie się koncert zespołu „Nie nam a Bogu” tworzącego muzykę chrześcijańską, której tematyka obraca się wokół życia i wiary. Zaproszenie jest darmowe. Szczegóły na plakatach.

  3. We wtorek zapraszamy młodzież z kl. VIII i kl. I pond podstawowych na Mszę św. o godz. 18:00, a potem na spotkanie przygotowujące do sakramentu bierzmowania.

  4. Parafia nasza organizuje pielgrzymkę samolotowo-autokarową od 15 do 22 czerwca do Portugalii, do Fatimy najsłynniejszego w Europie sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej i do innych ważnych miejsc pielgrzymkowych i do  Hiszpanii znanego sanktuarium św. Jakuba Apostoła do Composteli. Zapisy chętnych w kancelarii lub zakrystii do 20 lutego ze względu na rezerwację samolotu. Szczegółowy program jest wywieszony w gablotach i dostępny dla zainteresowanych w zakrystii. Pielgrzymka to dobra duchowa propozycja, kto może to bardzo serdecznie zachęcamy i zapraszamy do pielgrzymowania. 

  5. Polecam  wierny dobrą prasę katolicką: Rycerz i Rycerzyk Niepokalanej”, w „Naszej Rodzinie” i „Niedziela” a w niej wspaniały artykuł pt; Do tańca i do różańca”, o tym jak 7 tys. ludzi na Placu św. Piotra w Rzymie zatańczyło Tango dla papieża w rocznicę urodzin Franciszka. Czy artykuł o naszym wspaniały parafianinie Janku, który całym sercem pomaga bezdomnym w Częstochowie. Pt: „Posłańcy nadziei”. 

  6. Klub Seniora przy naszej parafii informuje, że wyjazd do Zakopanego będzie w przyszły poniedziałek o godz. 8:45. Zbiórka przed plebanią. Gdyby ktoś jeszcze chciał to można się jeszcze dopisać. 

  7. Dzisiaj III niedziela miesiąca wszystkie ofiary przeznaczamy na upiększanie naszej świątyni.  Rodziny, które ofiarą, modlitwą i życzliwością ogarniają naszą parafię polecamy łaskawości i dobroci Bożej. Bóg wielki zapłać.