Ogłoszenia duszpasterskie 2020-02-23

VII Niedziela Zwykła 23.02.2020 r.

  1. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod zawołaniem „Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach”. To szczególny czas na ważną modlitwę o opanowanie dla uzależnionych i o abstynencję w intencji trzeźwości szczególnie młodego pokolenia Polaków.

  2. W poniedziałek o godz. 8:45 zbiórka Seniorów na wyjazd do Zakopanego.

  3. Jest dobra wiadomość: w środę Popielec – rozpoczynamy Wielki Post. W Wielkim Poście myślimy o naszych grzechach i słabościach, ale pamiętamy też o Bożym Miłosierdziu. Czas świętego przygotowania do przeżyć Tajemnicy Zmartwychwstania Chrystusa. Od środy podejmujemy osobistą ascezę, przez umartwienie, modlitwę, post i jałmużnę. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły – jeden posiłek do syta, dwa pozostałe ograniczone. Wszystkie posiłki bez pokarmów mięsnych. W Popielec na znak rozpoczęcia postu na wszystkich Mszach św. posypanie głów popiołem. Msze św. będą o godz. 8:00, 12:00, 16:00 dla dzieci szkolnych i o godz.18:00.

  4. W Wielkim Poście nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawiane będzie w każdy piątek – dla dzieci o godz. 16:30, a dla starszych o godz. 17:30. Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 18:30 z kazaniem pasyjnym. Serdecznie i gorąco zapraszamy wiernych na głębokie i refleksyjne nabożeństwa pokutne.

  5.  Już dziś w przededniu Wielkiego Postu rozprowadzamy Zdrapki Wielkopostne. Zdrapka zachęca nas do codziennego wykonania nie trudnego zadania , które ma nas inspirować do bogatszego duchowego przeżycia czasu Wielkiego Postu. Jest to wspaniała pomoc dla  każdego chrześcijanina i dla naszych rodzin. Zachęcamy do skorzystania z tej ciekawej propozycji. Zdrapki można nabywać przed kościołem w cenie 3 zł.

  6. Trwają jeszcze zapisy chętnych na pielgrzymkę samolotowo – autokarową od 15 do 22 czerwca do Portugalii, do Fatimy najsłynniejszego w Europie sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej i do innych ważnych miejsc pielgrzymkowych i do  Hiszpanii znanego sanktuarium św. Jakuba Apostoła do Composteli.

  7. Akcja katolicka z naszej parafii organizuje wyjazd do Warszawy na Narodowy Marsz Życia w niedzielę 22 marca. Zgodnie z uchwałą Sejmu  Narodowy Dzień Życia ma być manifestacją solidarności społecznej i zachętą do wszelkich działań w ochronie życia oraz okazją do narodowej refleksji nad odpowiedzialnością władz państwowych i społeczeństwa za ochronę życia ludzkiego, szczególnie najmniejszych i najsłabszych. Marsz ma być radosną i pozytywną afirmacją życia człowieka od urodzenia do naturalnej śmierci. Zapisy i wpłaty na autokar i ubezpieczenie  50 zł. Zbiórka 22 marca o godz. 7:00 przed plebanią. Zachęcamy do licznego wyjazdu na ten ważny Marsz dla Życia.

  8. Rodziny, z naszej parafii, które ofiarą, modlitwą i życzliwością wspierają naszą wspólnotę parafialną polecamy łaskawości i dobroci Bożej. Bóg wielki zapłać.