Ogłoszenia duszpasterskie 2020-03-01

I Niedziela Wielkiego Postu 01.03.2020 r.

  1. Krzyżu Chrystusa bądźże pochwalony. Najpiękniejszą i najprawdziwszą księgą, gdzie można do końca zgłębić Miłość Boga, by ją naśladować, jest Ukrzyżowany. Wchodząc i wychodząc ze świątyni przystępujmy do krzyża św. Z  wiarą, ucałujmy wizerunek Chrystusa i pomódlmy się w naszych ważnych intencjach. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz.18:30. Serdecznie zapraszamy wiernych do śpiewania i rozważania Męki Chrystusa w czasie Gorzkich Żali. Droga Krzyżowa odprawiana jest w każdy piątek dla dzieci i rodziców o godz. 16:30, a dla młodzieży i starszych o godz. 17:30. Nie przechodźmy obojętnie wobec Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Zainteresowanych zdrapką wielkopostną prosimy do zakrystii. 

  2. Zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania na godz. 18:00 na Mszę św. i na spotkanie we wtorek kl. VIII i I szkoły średniej, a w piątek kl. VII. 

  3. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź św. o godz. 7:30 i od 16:00. W pierwszą sobotę miesiąca  Msza św. poranna będzie w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi za wszelkie zniewagi, zelżywości i grzechy. Po Mszy św. modlitwy wynagradzające. W wieczorna Msza św. w intencji wspólnoty Żywego Różańca. 

  4. Polecamy wiernym tygodnik katolicki „Niedziela”, poświęcony w wielu artykułach Seniorom np. artykuł pt: „Bogactwo wielu lat”, warto czytać „Niedzielę” i inne czasopisma religijne.

  5. Trwają jeszcze zapisy chętnych na pielgrzymkę samolotowo – autokarową od 15 do 22 czerwca do Portugalii, do Fatimy i do  Hiszpanii znanego sanktuarium św. Jakuba Apostoła do Composteli. 

  6. Akcja katolicka z naszej parafii organizuje wyjazd do Warszawy na Narodowy Marsz Życia w niedzielę 22 marca. Zgodnie z uchwałą Sejmu  Narodowy Dzień Życia ma być manifestacją solidarności społecznej i zachętą do wszelkich działań w ochronie życia oraz okazją do narodowej refleksji nad odpowiedzialnością władz państwowych i społeczeństwa za ochronę życia ludzkiego, szczególnie najmniejszych i najsłabszych. Marsz ma być radosną i pozytywną afirmacją życia człowieka od urodzenia do naturalnej śmierci. Zapisy i wpłaty na autokar i ubezpieczenie  50 zł. Zbiórka 22 marca o godz. 7:00 przed plebanią. Zachęcamy do licznego wyjazdu na ten ważny Marsz dla Życia.

  7. Prawie 5 milionów Polaków żyje w biedzie i skrajnej biedzie. Pomagajmy im razem przekazując 1% podatku na Caritas Archidiecezji Częstochowskiej. Dzisiaj jak co roku rozdajemy dla rodzin i indywidualnie tzw. Skarbonki Wielkopostne, do których w czasie postu składamy drobne ofiary jako jałmużnę dla ubogich starszych. Dar od Juniora dla Seniora. Skarbonki będziemy zbierać w ostatnią niedziele Wielkiego Postu. 

  8. Wszystkie rodziny w naszej parafii, które modlitwą, życzliwością i ofiarą wspierają naszą parafię. Polecamy łaskawości Bożej i potrzeby serca mówimy Bóg zapłać.