Ogłoszenia duszpasterskie 2020-03-08

II Niedziela Wielkiego Postu 08.03.2020 r.

  1. Dzisiaj  Dzień Kobiet. Pamiętamy o modlitwie za wszystkie Panie, którym tak wiele piękna i dobra zawdzięczamy. Ładny kwiatek wręczony kobiecie to wyraz naszego uznania i szacunku wobec Pań. Mężczyźni i chłopcy – dżentelmeni, trzeba się postarać.

  2. W Wielkim Poście Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 18:30. Droga Krzyżowa w każdy piątek dla dzieci i rodziców o godz. 16:30, a dla starszych i młodzieży o godz. 17:30. Serdecznie zapraszamy wiernych do licznego udziału w wielkopostnych nabożeństwach.

  3. W poniedziałek na godz. 19:00 zapraszamy na spotkanie okolicznościowe członków i sympatyków Klubu Seniora. W czasie spotkania będzie podsumowanie pielgrzymko-wycieczki do Zakopanego i przeprowadzony konkurs wiedzy z atrakcyjnymi nagrodami.

  4. Wyjątkowo w środę, a nie w poniedziałek zapraszamy Wspólnotę Akcji Katolickiej na Mszę św. wieczorną, a potem na spotkanie.

  5. W piątek o godz. 19:00 z par. Św. Zygmunta rozpocznie się Droga Krzyżowa ulicami  miasta, którą poprowadzi ks. arcybiskup Wacław Depo. Zachęcamy do udziału w Drodze Krzyżowej. 

  6. Akcja katolicka z naszej parafii organizuje wyjazd do Warszawy na Narodowy Marsz Życia w niedzielę 22 marca. Zgodnie z uchwałą Sejmu  Narodowy Dzień Życia ma być manifestacją solidarności społecznej i zachętą do wszelkich działań w ochronie życia oraz okazją do narodowej refleksji nad odpowiedzialnością władz państwowych i społeczeństwa za ochronę życia ludzkiego, szczególnie najmniejszych i najsłabszych. Marsz ma być radosną i pozytywną afirmacją życia człowieka od urodzenia do naturalnej śmierci. Zapisy i wpłaty na autokar i ubezpieczenie  50 zł. Zbiórka 22 marca o godz. 7:00 przed plebanią. Zachęcamy do licznego wyjazdu na ten ważny Marsz dla Życia.

  7. Polecamy wiernym prasę katolicka a szczególnie „Niedzielę”. Interesujący, bardzo ciekawy artykuł pt: „Caritas znaczy miłość”. Wielkie świadectwo o dobroci i hojności Polaków.

  8. Skarbonki Wielkopostne, do których w czasie postu składamy drobne ofiary jako jałmużnę dla ubogich starszych, można zabrać z koszyczka wyłożonego obok gazet. 

  9. Wspólnymi siłami dbamy o piękno kościoła i otoczenia. W przyszłą, trzecią niedzielę miesiąca, wszystkie ofiary przeznaczamy na naszą świątynię. Wszystkim rodzinom, które wspierają te dzieła i są życzliwe z głębi serca wyrażamy podziękowanie. Bóg zapłać.