Ogłoszenia duszpasterskie 2020-03-29

V Niedziela Wielkiego Postu 29.03.2020 r.

  1. Nie ma większej męki i udręki dla człowieka jak wyzbycie się Boga. Nie ma dla nas większego wroga niż my sami, gdy pozbędziemy się wiary w Boga. / słowa kard. Stefana Wyszyńskiego. 

  2. Ze względu na szerzącą się epidemię koronawirusa zawieszamy wszystkie nabożeństwa wielkopostne. Na Mszy św. w kościele może być maksymalnie pięć osób. Modlimy się żarliwie o ustanie epidemii. Przepraszamy za utrudnienia i prosimy zastosować się do wymagań dla dobra naszego i naszych bliskich. Dziękujemy za zrozumienie. Dzisiaj po każdej Mszy św. modlimy się suplikacjami o opanowanie groźnej epidemii. Polecamy się opiece Bożej i Matki Najświętszej i naszych świętych patronów. 

  3. Msze św. w tygodniu sprawujemy we stałego porządku. Spowiedź św. podczas każdej Mszy św.

  4. W przyszłą niedzielę - Niedziela Palmowa. Błogosławieństwo palm na każdej Mszy św.

  5. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź św. od godz. 7:30 i od godz. 17:30. Jest to pierwszy piątek miesiąca nie będzie odwiedzin chorych w domach.

  6. Z kolei w pierwszą sobotę miesiąca nie będzie wymiany tajemnic różańcowych. Pozostajemy przy wcześniejszych intencjach. Dokładamy modlitwę o zakończenie epidemii. 

  7. Do puszek przy krzyżu można składać ofiary na kwiaty do grobu Bożego

  8. Wszystkie rodziny z naszej parafii, ogarniamy gorącą kapłańską modlitwą, upraszając potrzebne łaski i opiekę Opatrzności Bożej.