Ogłoszenia duszpasterskie 2020-04-19

II Niedziela Wielkanocna - Niedziela Miłosierdzia Bożego, 19.04.2020 r.

  1. „Bądźcie miłosierni jak wasz Ojciec w niebie”, „Błogosławieni miłosierni albowiem oni miłosierdzia dostąpią” Rozpoczynamy 76. Tydzień Miłosierdzia po wezwaniem: „Miłosierni jak dobry Bóg”. Dzisiaj czcimy Tajemnicę Miłosierdzia Bożego. W czasie każdej Mszy św. odmawiamy koronkę do Miłosierdzia Bożego, polecając, nas samych i świat cały Bożemu Miłosierdziu. I o zaprzestanie epidemii. 

  2. W czwartek Uroczystość Świętego Wojciecha, Biskupa i Męczennika. Głównego Patrona Polski. 

  3. W każdy czwartek wieczorna Msza św. jest ku czci św. Maksymiliana. Można przez cały tydzień na karteczkach wypisywać intencje i składać je do skrzynki św. Maksymiliana  znajdującej się w kruchcie kościoła. W tych intencjach kapłan modli się przez wstawiennictwo naszego Patrona.

  4. Przy ołtarzu Matki Bożej znajduje się wotywny świecznik. Tam układamy zapalone lampki. Jest to „moje światło dla Jezusa i Maryi”, jako przedłużenie naszej modlitwy.

  5. Od jutra (tj. poniedziałku, 20 kwietnia br.) zgodnie z zarządzeniami w naszym kościele, który ma powierzchnię 600 metrów kwadratowych na Mszy św. może być maksymalnie 40 wiernych z zabezpieczeniem ust i nosa. Serdecznie zapraszamy.

  6. Wszystkim rodzinom: ofiarodawcom, dobrodziejom  naszego kościoła za wpłaty na konto parafialne z głębi serca i jak najpiękniej dziękujemy. Bóg wielki zapłać za tyle dobra i życzliwości. Niech za waszą wiarę i serce Bóg Wam obficie wynagrodzi Bożym błogosławieństwem i swoją przemożną opieką