Ogłoszenia duszpasterskie 2020-05-10

V Niedziela Wielkanocna, 10.05.2020 r.

  1. W maju zapraszamy na nabożeństwo do Matki Najświętszej codziennie o godz. 18:30.

  2. Na ławeczkach jest prasa katolicka. Polecamy tygodnik „Niedziela”, „Rycerz Niepokalanej”, "Moje Pismo Tęcza i Rycerzyk Niepokalanej” dla dzieci.

  3. Wszyscy mamy dużo ważnych spraw do pokonania. Ludzkie siły są niewystarczające. Nasz kościół w tygodniu jest codziennie otwarty. Każdego kto przechodzi obok świątyni zapraszamy na modlitwę. Jeszcze niedawno wydawało nam się, że możemy wszystko. Na porządku dziennym był wysoki poziom życia, nowe technologie, dalekie podróże, ekstremalne pasje; coraz więcej możliwości rozwoju i samorealizacji… Więcej, szybciej, zachłanniej… I nagle? Stop. Ogólnoświatowy paraliż, izolacja społeczeństwa, zatrzymanie gospodarki, widmo utraty pracy przez tysiące ludzi i śmierć, która zbiera swoje żniwo. Pewne jest tylko jedno - człowiek musi wrócić do Boga. Inna droga prowadzi do nikąd.

  4. Dbamy wspólnymi siłami o piękno naszego kościoła i o jego otocznie. Przez piękno, harmonię i porządek sam Pan Bóg jest bliżej nas. Drogim parafianom za ofiary na nasz piękny kościół i na jego upiększanie składane na konto parafialne i na tacę z głębi serca i jak najgoręcej dziękujemy. Bóg wielki zapłać.