Ogłoszenia duszpasterskie 2020-05-17

VI Niedziela Wielkanocna, 17.05.2020 r.

  1. W maju zapraszamy na nabożeństwo do Matki Najświętszej codziennie o godz. 18:30.

  2. Jutro  przypada 100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Największego z rodu Polaków. Jednego z największych papieży w dziejach Kościoła. Dobrego Pasterza całego świata, w którym uwidoczniły się wszystkie moce i dobroć Boga. Miłość do Boga do końca i miłość do człowieka do końca to przepiękna Jego dewiza, którą realizował całe swym życiem. Dziękujemy Bogu za tak niepojęty dar dla Kościoła i naszego narodu. Jutro TVP 1 o godz. 18:00 nada muzyczne widowisko „Subito Santo – Prorok Naszych Czasów”, poświęcone św. Janowi Pawłowi II. Zachęcamy do obejrzenia widowiska. 

  3. Młodzież z naszej parafii przystąpi do sakramentu bierzmowania 25 października.

  4. Polecamy prasę katolicką: tygodnik „Niedziela”, który jest w większości poświęcony wspomnieniom o św. Janie Pawle II.

  5. W naszym kościele na każdej Mszy św. może przebywać 60 osób z maseczkami. Msza św. o godz. 12:00 w naszej parafii jest transmitowana na naszej stronie parafialnej Facebooka. Kto nie będzie w kościele, może skorzystać z tej transmisji.  

  6. Nasza parafia organizuje kolonie letnie dla dzieci od 29 czerwca – 12 lipca w Międzybrodziu Bialskim w domu wczasowym – „Widok-Basen”. Dojazd autokarem, wycieczki, zabawy, wiele atrakcji turystycznych. Planowane dwie wycieczki całodniowe do Cieszyna. W sytuacji zagrożenia pandemią zbieramy wstępne dane chętnych na wyjazd. Rodziców prosimy o zgłaszanie dzieci i młodzieży w kancelarii w tym tygodniu od pn. – sob. z deklaracją wzięcia udziału w koloniach. Zorganizowanie kolonii zależy od ilości chętnych i od sprzyjających warunków zdrowotnych. Serdecznie zapraszamy.  

  7. Drogim parafianom za składane ofiary na konto parafialne i na tacę na nasz piękny kościół i na jej upiększanie z głębi serca dziękujemy. Bóg wielki zapłać.
     

Grafika: Przemysław Kowalski