Ogłoszenia duszpasterskie 2020-10-04

XXVII Niedziela Zwykła, 04.10.2020 r.

  1. W październiku codziennie zapraszamy wiernych na modlitwę różańcową. Dzieci we wtorek i czwartek, młodzież w każdy piątek o godz. 17:30.

  2. Młodzież z kl. I i II szkół ponadpodstawowych przygotowująca się do bierzmowania będzie miała swoje spotkania we wtorek. Spotkania rozpoczynamy udziałem w różańcu św. o godz. 17:30, potem Eucharystia i krótki wykład.

  3. W środę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Po Mszy św. zapraszamy na Krąg Biblijny, aby pogłębić znajomość Pisma Świętego. Nieznajomość Pisma Świętego to nieznajomość Chrystusa. (Św. Hieronim).

  4. Polecamy wiernym prasę katolicką. Tygodnik „Niedziela”. Piękny artykuł pt: „Różaniec po męsku”. O tym co przekonuje współczesnych mężczyzn, aby sięgać po różaniec. Polecamy także „Rycerza Niepokalanej”

  5. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11:00 35 dzieci przystąpią do I Komunii św. Uprzejmie prosimy wiernych, kto może, o wyjątkowe przyjście na inne godziny do kościoła. Przypominamy też o obowiązku zakrywania ust i nosa i zachowanie dystansu w kościele.

  6. W przeszłą niedzielę we wszystkich świątyniach Polski po raz dwudziesty obchodzić będziemy „ Dzień Papieski”. Bogu dziękujemy za wielki dar Ojca św. największego z rodu Polaków. W „Dniu Papieskim”, upamiętniającym życie, dzieło i myśli Świętego Jana Pawła II. Tak jak Ojciec Św. starajmy się w życiu osobistym, rodzinnym i społecznym być orędownikami godności ludzkiej i bronić największego dobra jakim jest rodzina, życie człowieka. Dla polskiej młodzieży zdolnej, ale z ubogich rodzin zbierać będziemy datki przed kościołem na fundusz stypendialny. Za okazana pomoc i dar z serca bardzo dziękujemy.

  7. Drogim rodzinom za składane ofiary na nasz kościół mówimy Bóg zapłać i polecamy wszystkich darczyńców łaskawości Boga.

  8. Dzisiaj modlimy się za solenizantów ks. Damiana i ks. Tomasza.

Życzenia Imieninowe dla Ks. Damiana i Ks. Tomasza.

Drodzy Solenizanci ks. Tomaszu i ks. Damianie. W Dniu Waszego Święta, ogarniamy Was naszą modlitwą, miłością i życzliwością. „Jako kapłani jesteście „Mężami Bożymi”, skarbem Kościoła i Ludu Bożego”. Życzymy Wam wiele łask Bożych i błogosławieństwa w życiu kapłańskim. Byście byli spełnieni i szczęśliwi, że Bóg Was wybrał do tak zaszczytnej posługi. Służyć Bogu i ludziom nie ma nic piękniejszego na świecie. Niech praca i bycie w naszej Parafii będzie dla Was radością i satysfakcją. Niech wierni z naszej parafii otaczają Was życzliwością, szacunkiem i modlitwą. Pokój ducha i uśmiech serdeczny niech jak najczęściej pojawia się na Waszej twarzy. W Dniu Solennym pragniemy Wam podziękować za piękną pracę duszpasterską włożone serce i zaangażowanie. Bóg zapłać i Szczęść Boże.