Ogłoszenia duszpasterskie 2020-10-25

XXX Niedziela Zwykła, 25.10.2020 r.

 1. Całą niedzielę Ks. Bp prof. Antoni Długosz modli się z nami i za nas, przeżywamy wizytację kanoniczną. Dzisiaj też wspominamy 18 rocznicę konsekracji naszego kościoła. Modlimy się za całą parafię i wszystkich dobrodziejów świątyni o szczególne łaski od Boga dla naszej wspólnoty. 
 2. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wszystkich Świętych. W duchu pamięci, wdzięczności,  miłości i modlitwy polecajmy Miłosierdziu Bożemu tych, którym zawdzięczamy dar życia, miłości, wiary i wychowania. Jako ludzie wierzący pamiętajmy o pełnym uczestnictwie we Mszy św. w intencji naszych drogich zmarłych. Nasza obecność na cmentarzu niech ma charakter religijny i modlitewny, a nie tylko zewnętrzny płytki, obyczajowy. Wierni mogą zyskać odpust zupełny, czyli darowanie kar dla duszy w czyśćcu cierpiącej. By zyskać odpust zupełny należy:
  a) Być po spowiedzi św.
  b) Uczestniczyć we Mszy św.
  c) Przyjąć Komunię św.
  d) Pomodlić się na intencję Ojca św.
  Ze względu na godność i świętość miejsca na cmentarz nie wprowadzamy psów, innych zwierząt i nie palimy papierosów.
  W naszej parafii Msze św. będą  jak w każdą niedzielę  
 3. W zakrystii przyjmujemy na wypominki za zmarłych z naszych rodzin.
 4. Na ławeczkach jest wyłożona prasa katolicka prosimy o zainteresowanie się mądrymi i szlachetnymi tytułami i treściami. Polecamy tygodnik „Niedziela”, Rycerza Niepokalanej.
 5. Dzisiaj kończymy Tydzień Misyjny. To był szczególny czas powszechnej troski o misjonarzy. Każdy misjonarz jest wielkim ambasadorem naszej ojczyzny. Misjonarze mają bardzo często bardzo trudne warunki bytowe. Jak pomóc misjonarzom : - modlitwa w intencji misji i modlitwa o nowe powołania misyjne, - wsparcie materialne tych, którzy posiadają mniej niż My. Przed kościołem zbieramy datki do puszek na pomoc dla misjonarzy i misjonarek. Prosimy o dar z serca. 
 6. Wszystkich parafian, którzy wspierają dzieło upiększania naszej świątyni. Niech dobry Bóg będzie nagrodą za wielkość i dobroć serca. Bóg zapłać.
 7. Transmisja Mszy św. z naszej parafii na Facebooku o godz. 12:00