Ogłoszenia duszpasterskie 2020-11-01

XXXI Niedziela Zwykła, 01.11.2020 r.

 1. Dzisiaj Uroczystość Wszystkich Świętych. W duchu pamięci, wdzięczności,  miłości i modlitwy polecajmy Miłosierdziu Bożemu tych, którym zawdzięczamy dar życia, miłości, wiary i wychowania. Jako ludzie wierzący pamiętajmy o pełnym uczestnictwie we Mszy św. w intencji naszych drogich zmarłych. W tym roku wyjątkowo wierni mogą uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie kar dla duszy w czyśćcu cierpiącej przez cały listopad. By zyskać odpust zupełny należy:
  a) Być po spowiedzi św.
  b) Uczestniczyć we Mszy św.
  c) Przyjąć Komunię św.
  d) Pomodlić się na intencję Ojca św.
  W naszej parafii Msze św. będą  jak w każdą niedzielę.
 2. W zakrystii przyjmujemy na wypominki za zmarłych z naszych rodzin.
 3. W poniedziałek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Od poniedziałku przez osiem dni będziemy modlić się za zmarłych polecanych w wypominkach. Codziennie o godz. 17:30 wypominki i różaniec św.
 4. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź św. od godz. 7:30 i od godz. 17:00. A w sobotę I miesiąca Msza św. poranna w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi za wszelkie zniewagi, grzechy i zelżywości. Potem modlitwy wynagradzające. Wieczorna Msza św. będzie w intencji Żywego Różańca.
 5. Na ławeczkach jest wyłożona prasa katolicka. Polecamy tygodnik „Niedziela”.  Prosimy przeczytać artykuł o naszej parafii pt: „ Parafia : dom i miłość”.
 6. Od 1 do 8 listopada włączamy się do modlitwy „RÓŻANIEC DO GRANIC NIEBA”. Modlitwa odmawiana w domu lub w kościele w całej Polsce i na świecie. Chcemy podjąć pokutę za nasze grzechy i wołać do Nieba o wybaczenie. I stanąć po stronie życia. Wszyscy połączmy się we wspólnej modlitwie. Transmisja modlitwy na stronie www.różaniecdogranic.pl codziennie o godz. 1900. 
 7. Wszystkich parafian, którzy wspierają dzieło upiększania naszej świątyni. Niech dobry Bóg będzie nagrodą za wielkość i dobroć serca. Bóg zapłać.