Ogłoszenia duszpasterskie 2020-11-08

XXXII Niedziela Zwykła, 08.11.2020 r.

  1. Najdroższa nam OJCZYZNA - POLSKA. Za jej niepodległość rodacy płacili ogromną cenę krwi  i  ofiar. W środę 102. rocznica odzyskania  wolności. Wielkie Święto dla wszystkich Polaków w kraju i na emigracji. W Święto Niepodległości stańmy do apelu. Chwała bohaterom.  Na Mszach św.  modlimy się za naszą umiłowaną Ojczyznę, za wszystkich Polaków w kraju i na emigracji o pomyślność i błogosławieństwo Boże.  Zachęcamy wiernych do wywieszenia flagi narodowej.
  2. Polecamy prasę katolicką: „Niedzielę” i artykuł pt: „Pilnował Bożych i polskich spraw”. To wspomnienie o genialnym kaznodziei i poecie Biskupie Józefie Zawistowskim. Jest też najnowsze wydanie „Rycerza Niepokalanej” i dodatkowo piękny kalendarz na 2021 r. Są także cztery egzemplarze z zeszłej niedzieli z artykułem o naszej parafii.
  3. Decyzją Ks. Arcybiskupa Wacława Depo, ks. Tomasz Mucha zostaje skierowany do pracy w parafii św. Jana Kantego w Częstochowie. Dziękujemy ks. Tomaszowi za sześć lat dobrej posługi w naszej wspólnocie parafialnej. Bóg zapłać. Na nowej parafii życzymy wszelkich łask Bożych i błogosławieństwa Bożego. Szczęść Boże. 
  4. Informujemy, że na początku grudnia przedstawiciele z naszej parafii będą roznosili poświęcony opłatek na stół wigilijny. 
  5. Ze względu na czerwoną strefę pandemii w naszym mieście w kościele może przebywać 40 wiernych. Trzeba mieć zakryte usta i nos oraz stosować dystans.
  6. Od przyszłej niedzieli wprowadzimy dodatkowo Mszę św. o godz. 16:00.
  7. W przyszłą 3. niedzielę miesiąca będziemy modlić się za wszystkich dobrodziejów i ofiarodawców naszej parafii. Wszystkie ofiary będą przeznaczone na nasz kościół. Wszystkich parafian ofiarodawców polecamy w modlitwie dobremu Bogu.