Ogłoszenia duszpasterskie 2021-10-17

XIX Niedziela Zwykła, 17.10.2021 r. 

  1. W poniedziałek w liturgii wspomnienie Świętego Łukasza Ewangelisty – dzień modlitw za pracowników Służby Zdrowia.

  2. W październiku modlimy się na różańcu św. codziennie o godz. 17:30. Dla ministrantów i lektorów ogłaszamy konkurs gorliwości w modlitwie różańcowej z dobrymi nagrodami pad wezwaniem „Zostaw komórkę, weź różaniec” Za każdy udział w różańcu będzie 10 punków. Nagrody dla ministrantów i lektorów - zwycięzców na koniec października.

  3. Polecamy prasę: katolicki tygodnik „Niedziela”, artykuł pt: „Czy Polacy spotkali Jezusa? Włoch Witold Casetti mieszkający w Polsce przedstawia, bardzo ciekawy obraz naszej polskiej religijności. Warto to przeczytać. Na stoliku są wyłożone Katolickie Kalendarze na 2022 r. w cenie 5 zł.

  4. „Wyjdź z ławki” to zaproszenie do wiernych, by zgłaszali  się do czytania Pisma  Świętego podczas Mszy św. w niedzielę i dzień powszedni, a także zaproszenie do dorosłych mężczyzn do służenia przy ołtarzu podczas Eucharystii,  czy to byłych ministrantów, czy też mężczyzn, którzy ministrantami nie byli, ale chcą służyć przy Mszy św. Odwagi bo warto! „Wyjdź z ławki!”      

  5. Godną i zbawienną rzeczą jest modlić się za zmarłych, aby dobry Bóg przyjął ich do Królestwa Wszystkich Świętych w niebie. Zbliża się listopad miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Pamiętajmy o Mszy św. zamówionej w intencji o niebo dla naszych bliskich krewnych i o wypominkach czyli modlitwie pomagającej duszom w czyśćcu cierpiącym. Druki wypominkowe są rozłożone na ławeczkach. Prosimy je czytelnie wypełnić i ofiarą przekazać do duszpasterzy.

  6. Nasza parafia wraz z harcerzami, organizuje „Bal Wszystkich Świętych” dla dzieci z naszej parafii. Bal będzie 30 października w sobotę. Rozpoczniemy o godz. 18:00 Mszą św., potem nastąpi uroczysty pochód z pochodnia dookoła naszej świątyni. Następnie będzie radosne spotkanie z poczęstunkiem na auli dla uczestników balu. Dzieci przebierają się za ulubionego świętego lub świętą. Dla najpiękniej przebranych ciekawe nagrody. Bilety na bal można nabyć w zakrystii oraz u pań katechetek w cenie 5 zł.

  7. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca wszystkie ofiary w kopertach i na tacę przeznaczamy na upiększanie naszego kościoła. Wszystkim drogim Parafianom, którzy wspierają modlitwą, pracą i ofiarą piękno naszej świątyni składamy wielkie podziękowanie. Bóg zapłać