Ogłoszenia duszpasterskie 2021-10-24

XXX Niedziela Zwykła, 24.10.2021 r. 

 1. Dzisiaj  rozpoczynamy Tydzień Misyjny pod zawołaniem „Spotkaliśmy Jezusa więc głosimy” Tydzień Misyjny to szczególny czas powszechnej troski o misjonarzy. Każdy misjonarz jest wielkim ambasadorem naszej ojczyzny. Misjonarze mają bardzo często bardzo trudne warunki bytowe. Jak pomóc misjonarzom:
  - modlitwa w intencji misji i modlitwa o nowe powołania misyjne,
  - wsparcie materialne tych, którzy posiadają mniej niż My.
  W Tygodniu Misyjnym będziemy więcej pamiętali w modlitwie, misjonarkach i misjonarzach. W przyszłą niedzielę będziemy zbierać datki do puszek przed kościołem dla misjonarzy i misjonarek.
 2. W tygodniku katolickim „Niedziela” polecamy artykuł pt: „Gdzie misjonarz, tam nadzieja” jak również artykuł „Na krawędzi”, bardzo ważna refleksja, czy w 2050 roku jeszcze będzie się dało żyć na tym świecie. Warto te artykuły przeczyta. Obok prasy są wyłożone kalendarze katolickie w cenie 5 zł. 
 3. Zbliża się listopad miesiąc modlitw za naszych drogich zmarłych. Pamiętajmy o zamówieniu Mszy św. za naszych bliskich i o wypominkach, czyli modlitwie pomagającej duszom w czyśćcu cierpiącym. Druki wspominkowe rozłożone na ławeczkach należy czytelnie wypełnić i ze stosowną ofiarą przekazać w zakrystii.
 4. Choć nieraz trzeba długo czekać na skuteczność naszych modlitw, nie wolno wątpić. Trzeba wierzyć, ufać i cierpliwie się modlić.
 5. Wszystkim drogim Parafianom, którzy wspierają modlitwą pracą i ofiara upiększanie naszej świątyni i otoczenia, składamy wielkie podziękowanie. Bóg zapłać.