Ogłoszenia duszpasterskie 2021-11-07

XXXII Niedziela Zwykła, 07.11.2021 r. 

  1. Dzisiaj przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym w wielu krajach świata. Czy wiesz, że.... 105 tys. chrześcijan ginie rocznie za wiarę w Chrystusa, co pięć minuty ginie chrześcijanin? 200 milionów chrześcijan jest brutalnie prześladowanych. W ponad 116 krajach łamie się prawo   wolności religijnej. Świat milczy my działajmy! 

  2. Dzisiaj Najdroższa nam OJCZYZNA - POLSKA. Za jej niepodległość rodacy płacili ogromną cenę krwi  i  ofiar. 11 listopada przypada 103. rocznica odzyskania wolności. Wielkie Święto Niepodległości dla wszystkich Polaków w kraju i na emigracji. W Święto Niepodległości stańmy do apelu. Chwała bohaterom. O godz. 17:00 odmówimy różaniec za Polskę i wszystkich Polaków z kraju i emigracji. Potem zapraszamy na patriotyczną refleksję i wspólny śpiew pieśni patriotycznych.  Zakończymy  Mszą św.  w intencji za umiłowaną Ojczyznę, o pomyślność  i błogosławieństwo Boże. Zapraszamy wiernych do wspólnej modlitwy, refleksji i śpiewu.  Zachęcamy wiernych do wywieszenia flagi narodowej.

  3. Spotkanie Akcji Katolickiej, będzie wyjątkowo w tym miesiącu w poniedziałek 15 listopada. 

  4. Polecamy prasę katolicką: „ Niedzielę” i artykuł pt: „Duchowni ojcowie niepodległości”, czy artykuł wspaniały dla małżonków pt: „Małżeństwo najcięższy zakon”, czyli jak poradzić sobie z monotonią codziennych obowiązków i jak zaakceptować wady drugiej połówki. 

  5. Informujemy, że nasi przedstawiciele parafii z  dokumentem upoważniającym od poniedziałku będą roznosić poświęcony opłatek na stół wigilijny. Opłatki z parafii są poświęcone. Przyjęcie opłatków z parafii jest wyrazem przynależności i jedności z całą  wspólnotą parafialną. A także wyrazem troski i wsparcia naszej wspólnoty. Prosimy o życzliwe ich przyjęcie. Ofiary składane przy przyjmowaniu opłatków będą w całości przekazane na nasz kościół. Wszystkich parafian ofiarodawców polecamy w modlitwie dobremu Bogu. Bóg zapłać.