Ogłoszenia duszpasterskie 2021-11-28

I Niedziela Adwentu, 28.11.2021 r. 

  1. Rozpoczęliśmy ADWENT. Na każde narodzenie trzeba czekać i umieć się na nie przygotować. I dlatego jest Adwent, czyli czas oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa - Zbawiciela Świata. Świat robi wszystko, żeby wyrzucić nam z pamięci, zwyczajów i naszej wrażliwości czas adwentowy. Nie przegapmy więc Adwentu bo możemy przegapić narodziny Boga. Codziennie roraty o godz. 18:00 dla dzieci z rodzicami.  Dzieci będą otrzymywały na roratach pobożne obrazki, z których utworzą plakat i hasło. Również dzieci będą losowały figurkę z Panem Jezusem. Nadto będą losowały słodycze, które w koszyczku pod chórem będą darem od rodziców , dziadków czy starszych. Prosimy o słodkie dary dla dzieci.   Na koniec Adwentu dzieci wytrwałe otrzymają nagrody. Ogłaszamy też konkurs z nagrodami na najpiękniejszy lampion. Wszystkich wiernych zapraszamy do udziału w roratach.  

  2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12:00 odbędzie się koncert organowy w wykonaniu mistrza Tadeusz Barylskiego. Artysta zagra utwory Jana Sebastiana Bacha, utwory symfoniczne Bazyliki jasnogórskiej. Serdecznie zapraszamy na ten koncert.

  3. W poniedziałek rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Modlimy się codziennie po Mszy św. wieczornej.

  4. Zbliża się św. Mikołaj, radosny dzień dla dzieci. Dzisiaj członkowie Akcji Katolickiej i Rycerstwa Niepokalanej zbierają datki na paczki od św. Mikołaja dla dzieci. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcą za dar z serca. Święty Mikołaj przyjedzie do dzieci w poniedziałek o godz. 1630. Spotkanie ze św. Mikołajem będzie na sali na plebani.  

  5. W piątek I miesiąca spowiedź św. od godz. 7:30 i od 16:00.

  6. W sobotę I miesiąca Msza św. poranna będzie w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi za wszystkie zniewagi, grzechy i zelżywości, a wieczorna Msza św. będzie w intencji Żywego Różańca.  

  7. W przyszłą niedzielę dzieci komunijne na Mszy św. o godz. 15:00 otrzymają poświęcony medalik. Na tę uroczystość zapraszamy wszystkich rodziców dzieci, dla których też po Mszy św. będzie krótkie spotkanie z kapłanem.

  8. Zachęcamy wiernych do czytania prasy katolickiej. W tygodniku „niedziela” polecamy ważny i ciekawy artykuł amerykańskiego dziennikarza Roda Drehera pt: „Świat odrzucił Boga”.

  9. Rodzinom z naszej parafii za wsparcie, modlitwę i pomoc przy upiększaniu naszego kościoła wyrażamy wdzięczność. Bóg zapłać.