Ogłoszenia duszpasterskie 2021-12-05

II Niedziela Adwentu, 05.12.2021 r. 

  1. Adwent to czas czuwania nad samym sobą, żeby Bóg nie przeszedł do nas nadaremno. Czuwać to kochać, bo tylko ten kto kocha, nie przeoczy przychodzącej Miłości. Wszystkich wiernych zapraszamy do udziału w roratach. Dzisiaj jest też niedziela modlitwy i wsparcia duchowego i materialnego Kościoła na Wschodzie.

  2. W poniedziałek na Mszę św. wieczorną zapraszamy wszystkich członków i sympatyków Akcji Katolickiej. Po modlitwie spotkanie na sali i wykład Prezesa Akcji Katolickie w Diecezji Częstochowskie pana dr Artura Dąbrowskiego. 

  3. W środę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. To patronalne święto Rycerstwa Niepokalanej. Od godz. 12:00 do 13:00 będzie Godzina Łaski. Serdecznie zapraszamy do modlitwy. 

  4. Drodzy parafianie zapraszamy i zachęcamy was do czytania katolickiej prasy. Szczególnie polecamy nasz tygodnik „Niedziela” a  w nim artykuł pt: „ Niepokalanie Poczęta  co to oznacza”. Jako ludzie wierzący powinniśmy ubogacać się duchowo, intelektualnie i kulturowo, ale w duchu wiary, nigdy zaś w duchu wrogim Bogu, Kościołowi i ludziom wierzącym, a tak wiele czasopism codziennych i tygodniowych przez nas nabywanych uderza w naszą wiarę, w naszą rodzinę i zasady życia ewangelicznego. Niech nam przyświeca myśl: Każda rodzina, czyta prasę katolicką. Od dzisiejszej niedzieli tygodnik kosztuje 8 zł. Ma dodatek dla Seniorów i młodzieży.   

  5. Caritas Polska rozprowadza świece na stół wigilijny, by pomóc ludziom biednym,  w potrzebie na nadchodzące Święta. Koszt 8 zł. Świece są na ławeczkach przy wyjściu z kościoła, a duże świece są w zakrystii po 17 zł. Poświęcone opłatki na stół wigilijny można nabyć w zakrystii. Po chórem jest kosz, w którym możemy składać produkty żywnościowe i środki czystości dla ubogich rodzin na Święta.  

  6. Drodzy parafianie, może się tak zdarzyć , że kapłan przez pomyłkę pomyli intencję, albo poda złe imię lub nazwisko. W takiej sytuacji prosimy zaraz po podaniu złej intencji na początku Mszy św. przejść do zakrystii i my błąd naprawimy. Prosimy o wyrozumiałość. 

  7. W prezbiterium mamy dwa piękne anioły, które będą polichromowane i wyzłacane Anioły upiększą naszą świątynię. Może jakaś rodzina chciałaby być fundatorem z wpisem ofiarodawcy na wsze czasy, to prosimy o kontakt z kapłanem.  

  8. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy REKOLEKCJE ADWENTOWE. Udział w rekolekcjach niech będzie wyrazem naszej wiary, spowiedź św. znakiem  naszego  nawrócenia, a modlitwa wyrazem naszej miłości do Boga i do bliźniego. Właściwie przeżyte rekolekcje stanowią często początek nowego, lepszego etapu naszego życia. Czas rekolekcji jest wielkim darem łaski Bożej. Od nas zależy, jak z tego daru skorzystamy. Rekolekcje poprowadzi ks. dr Damian Kwiatkowski. Wszystkich Parafian zapraszamy do gorliwego przeżycia rekolekcji św. Dla wszystkich rodzin został wydrukowany skromny biuletyn, w którym podany jest szczegółowy program REKOLEKCJI, a także program wizyty duszpasterskiej - kolędy. Prosimy zabrać biuletyn do każdego domu.

  9. Rodzinom, które pomagają przy upiększaniu naszej nowej świątyni ofiarą, modlitwa i pracą z głębi serca dziękujemy i mówimy.  Bóg wielki zapłać.