Ogłoszenia duszpasterskie 2023-09-17

XXIV Niedziela Zwykła, 17.09.2023 r.

  1. W poniedziałek przypada wspomnienie św. Stanisława Kostki. Na Mszach św. będziemy się modlić za polskie dzieci i młodzież o obfite błogosławieństwo. W poniedziałek na godz. 16:00 zapraszamy dzieci i młodzież na grę terenową związaną ze św. Stanisławem Kostką. Zbiórka przy kościele.
  2. Katolickie Ognisko Wychowawcze zaprasza dzieci i młodzież do udziału w zajęciach. Pomoc w matematyce, zajęcia dla dzieci z dysleksją, zajęcia sportowe i plastyczne. Zapraszamy do scholi dziecięcej na wspólny śpiew. Zapisy uczestników u poszczególnych nauczycieli.
  3. Nasza Szkoła Podstawowa nr 50 złożyła w ramach Budżetu Obywatelskiego Częstochowy dwa projekty zadanie nr 634 – Modernizacja pracowni komputerowej w Szkole Podstawowej nr 50. I zadanie nr 706 – Nowoczesny plac zabaw przy Szkole. Głosowanie od 7 do 21 września 2023 r. Zagłosować można na placu przy kościele po Mszach św. o godz. 9:30 i 11:00. Warto poprzeć ten dobry projekt dla naszych dzieci. Szczegóły głosowania na plakatach i na stronie internetowej Częstochowy.
  4. Mamy w kościele dwie figury archaniołów Gabriela i Rafała. W niedzielę 24 września o godz. 12:00 będzie uroczyste poświęcenie trzeciej figury św. Michała archanioła. Z tej racji zapraszamy wszystkich noszących imiona Gabriela, Rafał i Michała na wspólną modlitwę za imienników Archaniołów, o obfite łaski i opiekę tych wspaniałych Patronów – Archaniołów. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w zakupie i instalacji nowych pięknych figur. Bóg wielki zapłać.
  5. Mamy nowy kalendarz liturgiczny na rok 2024. W zakrystii i kancelarii można zamawiać Msze św. na rok 2024.
  6. Polecamy prasę katolicką Tygodnik „Niedziela” i „Rycerza i Rycerzyka Niepokalanej”. W „Niedzieli” warto przeczytać wiadomości z życia Kościoła i diecezji, czy artykuł pt: „Pomagać, a nie popychać” – czyli jak pomóc dzieciom i młodzieży by cieszyły cię z życia zgodnego z wiarą.
  7. W przyszłą niedzielę zapraszamy ministrantów i lektorów i ich Rodziców na Mszę św. o godz. 15:00 i wspólna modlitwę w intencji Służby Liturgicznej w naszej parafii. Po Mszy św. zapraszamy rodziców ministrantów i lektorów na wspólne spotkanie przy herbacie i ciastku w kawiarence na plebani. Z radością oczekujemy na spotkanie z rodzicami ministrantów i lektorów.
  8. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca. Modlimy się za wszystkich dobrodziejów i ofiarodawców naszej świątyni i parafii. Za składane ofiary na upiększenie naszej świątyni, otoczenia, za troskę o kościół wyrażamy wszystkim ofiarodawcom wielkie podziękowanie. Bóg zapłać.