Ogłoszenia duszpasterskie 2023-11-12

XXXII Niedziela Zwykła, 12.11.2023 r.

  1. Dzisiaj przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym w wielu krajach świata. Czy wiesz, że.... 105 tys. chrześcijan ginie rocznie za wiarę w Chrystusa, co pięć minuty ginie chrześcijanin? 200 milionów chrześcijan jest brutalnie prześladowanych. W ponad 116 krajach łamie się prawo wolności religijnej. Świat milczy my działajmy!

  2. W poniedziałek Klub Seniora „Maksymilian” zaprasza po Mszy św. wieczornej, wszystkich członków i sympatyków na spotkanie w gronie Seniorów. Omówienie spraw bieżących i pokaz slajdów z wycieczek z bieżącego roku. 

  3. Polecamy prasę katolicka „Niedziela”, „Rycerz Niepokalanej” i „W Naszej Rodzinie”. Warto ubogacić się czytając dobre artykuły. Na ławeczce są też kalendarze z wizerunkiem Maryi na 2024 r. w cenie 5zł.

  4. W dniach 1 -3 grudnia w Kościele Akademickim w Częstochowie ul. Kilińskiego 132 odbędą się rekolekcje dla małżeństw pod hasłem „Remont małżeński – budować na skale”. Rekolekcje są dla wszystkich chętnych małżeństw. Prowadzą je  małżonkowie Maja i Krzysztof Sowińscy. Szczegółowy program na plakatach.

  5. Informujemy, że nasi przedstawiciele parafii z  dokumentem upoważniającym od poniedziałku tj. 13 listopada będą roznosić poświęcony opłatek na stół wigilijny. Prosimy o życzliwe ich przyjęcie. Ofiary składane przy przyjmowaniu opłatków będą w całości przekazane na nasz kościół. 

  6. W przyszłą, tj. trzecią niedzielę miesiąca wszystkie ofiary w kopertach i na tacę będą przekazane na potrzeby naszej świątyni i pokrycie kosztów dwóch nowych klimatyzatorów. Wszystkich parafian ofiarodawców wspierających upiększanie naszego kościoła polecamy w modlitwie Bogu i z serca dziękujemy. Bóg zapłać.